Rusija pademonstravo naujo naikintuvo prototipą (4)

4411
REUTERS
2021 m. liepos 21 d. 15:05
Kasmetinėje tarptautinėje aviacijos ir kosminės technikos parodoje MAKS Rusija pristatė naujo tipo penktos kartos naikintuvo, pagaminto kompanijos „Suchoj“ ir orientuoto į eksporto rinkas, prototipą. Naikintuvas, kuriam suteiktas kodinis pavadinimas „Checkmate“ („Matas“), tikėtina, bus įvardijamas kaip Jungtinių Valstijų slapiojo naikintuvo F-35 varžovas, mano analitinės agentūros „Aviaport“ vadovas Olegas Pantelejevas.

Manoma, kad pirmajam skrydžiui naikintuvas turėtų pakilti 2023-aisiais, o pirmieji serijiniai orlaiviai turėtų būti pagaminti 2026-aisiais.

Pradėjus serijinę gamybą, Rusija planuoja per 15 metų pagaminti 300 orlaivių.

Rusijos valstybinis gynybos pramonės konglomeratas „Rostech“ teigia, kad orlaivis yra sunkiai aptinkamas, o jo eksploatacijos išlaidos mažos. Pasak „Rostech“ vadovo Sergejaus Čemezovo, naikintuvo kaina sieks nuo 25 iki 30 milijonų dolerių, praneša naujienų agentūra „RIA Novosti“. Maskva tikisi, kad naikintuvu susidomės Artimųjų Rytų, Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono bei Lotynų Amerikos valstybės.

Rusija pastaraisiais metais sėkmingai gamina naujų ginklų sistemų prototipus, tačiau pereiti prie serijinės gamybos neretai būna sudėtinga.

Valdant prezidentui Vladimirui Putinui, šalis itin gausiai investavo į karinių orlaivių ir naujos ginkluotės gamybą, siekdama tiek aprūpinti savo ginkluotąsias pajėgas, tiek didinti eksporto pajamas iš ginkluotės pardavimų.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas asmeniškai apžiūrėjo prototipą ir domėjosi jo techninėmis charakteristikomis.

Didelės naujųjų ginklų dalies gamyba Rusijoje tebėra paremta sovietmečio technologijomis, siekiančiomis Šaltojo karo laikus.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai