Rusija pademonstravo karinio drono bandymų vaizdo įrašą (97)

27908
REUTERS
2019 m. rugpjūčio 8 d. 14:16
Rusijos gynybos ministerija paskelbė bandomojo sunkiojo bepiločio orlaivio „Ochotnik“ („Medžiotojas“) skrydžio vaizdo įrašą. Šis skrydis vyko rugpjūčio 3 dieną. Bepiločio orlaivio forma leidžia daryti išvadą, kad jis turi slapiųjų savybių – jo matomumas radarams yra ribotas.

Kaip pranešė Rusijos gynybos ministerija, pirmasis drono „Ochotnik“ skrydis įvyko rugpjūčio 3 dieną. Bepiločio orlaivio vaizdo įrašas paskelbtas trečiadienį.

Įrenginys pagamintas vadovaujantis skraidančiojo sparno schema ir primena tos pačios sunkiosios klasės bepiločius orlaivius, kuriuos gamina Jungtinės Valstijos ir Kinija. Pasak Vakarų karinės technikos ekspertų, „Ocotnik“ gali pasiekti ikigarsinį greitį, o jo forma leidžia spręsti, kad dronas yra sunkiai aptinkamas radarais.

Ekspertai atkreipia dėmesį į gale esančio variklio purkštuko šiluminę spinduliuotę. Gynybos ministerija pažymi, kad „Ochotnik“ konstrukcijoje panaudotos specialios medžiagos ir dangos „paverčia jį iš esmės nematomu radiolokacinėms priemonėms“.

Nepranešama, ar dronas gabens ginklus. Oficialūs šaltiniai kalba apie optinę-elektroninę ir radiotechninę žvalgybos įrangą. Nenurodoma ir tai, kur tiksliai vyko skrydis. Greičiausiai tai buvo vienas iš karinių poligonų.

Naujausi

DELFI DIENA

Laida ŠIANDIEN 15:00

DELFI Diena

7