Romoje pristatytas elektrinis skraidantis taksi (1)

4729
REUTERS
2021 m. spalio 28 d. 16:15
Vokietijos aviacijos startuolis „Volocopter“ Romos Fjumičino oro uoste pristatė elektrinio skraidančio taksi prototipą. Oro uostas nekantraudamas laukia 2024 metų, kai jo svečiai, kaip tikimasi, galės keliauti šiuo baterijomis varomu keleiviniu skraiduoliu.

Nedidelį sraigtasparnį primenantis „VoloCity“ skraidantis taksi varomas elektra, jis kyla ir leidžiasi vertikaliai specialiai tam pritaikytuose taškuose. Šiame taksi įrengtas bagažo skyrius, o skristi gali du asmenys. Kūrėjai sako, kai tai tiesiog ideali transporto priemonė, ne tik neteršianti gamtos, bet ir padedanti išvengti transporto spūsčių. Šį taksi skraidina 18 motorų, kuriuos maitina devynios pakartotinai įkraunamos baterijos.

„Volocopter“ atstovų teigimu, „VoloCity“ net keturis kartus tylesnis už įprastą sraigtasparnį.

„Aeroporti di Roma“ (AdR) vadovybė viliasi, kad šis skraidantis taksi bus imtas eksploatuoti jau po trejų metų ir galės svečius iš Fjumičino oro uosto į Romos centrą nuskraidinti per maždaug penkiolika minučių – per kamščius kelionė įprastu taksi užtruktų net 45 minutes. AdR vykdomasis direktorius Marco Trancone sako, kad kelionė šiuo taksi į vieną pusę kainuotų apie 150 eurų.

Vos prieš dieną Italijos Romos, Venecijos ir Bolonijos miestai bei Prancūzijos Rivjera paskelbė suvienijantys jėgas kuriant bendrovę, kuri užsiimtų infrastruktūros skraidantiems taksi statyba bei administravimu.

Infrastruktūra, dar žinoma sraigtasparnių oro uostų arba vertidromų pavadinimu, bus skirta būtent skraidantiems taksi, gabensiantiems žmonės tarp miestų. Bendrovė, pavadinta „Urban Blue“, bendradarbiaus su „Volocopter“ ir sulauks investicijų iš fondo „EDF Invest“.

„Atlantia“ investicijų vadovė Elisabetta de Bernardi:
„Urban Blue“ tai platforma, kuri atvira ir kitiems oro uostams, norintiems prisijungti prie mūsų tikslo vystyti Italiją, Prancūziją ir kitas šalis sujungsiančią urbanistinio mobilumo koncepciją.

Mes, „Atlanta“, manome, kad urbanistinis mobilumas oru ateityje taps itin svarbus ir neabejotinai pakeis pirmiausia miestų mobilumo įpročius, o tada ir tarpmiestinį judėjimą“.

Roma, kaip parodė Europos Sąjungos aviacijos saugos agentūros tyrimas, vertinama kaip trečias pagal tinkamumą miestas Europoje vystyti urbanistinio mobilumo oru (UAM) projektą.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai