Retieji delfinai sugrįžta prie nurimusių Honkongo krantų (0)

75
REUTERS
2020 m. rugsėjo 16 d. 09:16
Dėl plintančio koronaviruso įvesti kelionių apribojimai sustabdė laivų ir keltų judėjimą palei Honkongo pakrantes. Dabar į aprimusius vandenis sugrįžta Indijos ir Ramiajame vandenynuose gyvenantys kuprotieji delfinai, tad mokslininkai gavo ypač retą progą išsiaiškinti, kokią įtaką povandeninis triukšmas daro vandens žinduoliams.

Kininėmis sotalijomis mokslinėje literatūroje vadinami gyvūnai yra migruojantys Perlų upės deltos gyventojai.
Jūrų studijomis užsiimanti specialistė iš Honkongo Lindsay Porter agentūrai „Reuters“ nurodė, kad nutilus greitųjų keltų keliamam triukšmui susidarė natūralios sąlygos pamatyti, kas nutinka, kai staiga nebelieka pagrindinių stresą keliančių veiksnių.

L. Porter ir jos vadovaujami mokslininkai skelbiamas išvadas grindžia nuotraukomis, vandenyje sukurtais įrašais ir iš dronų padarytomis fotografijomis.

Jie teigia, kad delfinų kiekis jau pasiekė 30 proc. ir tai rodo, kaip greitai delfinai sureaguoja į pokyčius artimiausioje aplinkoje. Vis dėlto augantis gyvūnų skaičius, anot L. Porter, veikiausiai byloja apie naujus migruojančius srautus, o ne apie gausėjančią populiaciją.

Pasaulio laukinės gyvūnijos fondo Honkongo padalinio vertinimu, į deltą atplaukiančių delfinų skaičius gali siekti maždaug du tūkstančius, tačiau toks kiekis jau neprilygsta normai, užtikrinančiai populiacijos pastovumą.

2017 metais Honkongo universiteto mokslininkai suskaičiavo, kad prie Honkongo atplaukia maždaug 400 delfinų, tačiau 2019 metais Honkongo vyriausybė šiuos duomenis atnaujino: pranešė, kad delfinų sumažėjo iki 52.

Daugiau nei trisdešimt metų delfinų tyrimams paskyrusi L. Porter įspėjo, kad, nepaisant pastarojo meto pagerėjimo, Honkongo delfinų populiacija gali taip ir negrįžti prie norma laikomo lygio.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai