Putinas: Rusija atsakys tuo pačiu, jeigu NATO sukurs infrastruktūrą Suomijoje ir Švedijoje (0)

12957
REUTERS
2022 m. birželio 30 d. 11:41
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį, birželio 29 d., pareiškė, kad Rusija atsakys tuo pačiu, jeigu NATO dislokuos karių ir sukurs infrastruktūrą Suomijoje ir Švedijoje, šioms šalims įstojus į JAV vadovaujamą karinį aljansą.

„Kalbant apie Suomiją ir Švediją, neturime tokių problemų, kokių, deja, turime Ukrainos atžvilgiu. Su Suomija ir Švedija nėra jokių ginčų dėl teritorijos. Mums niekas nekelia nerimo dėl galimo Suomijos ir Švedijos tapimo NATO narėmis. Jeigu tik nori, tegul stoja. Kita vertus, šios šalys turi aiškiai suprasti, kad anksčiau neturėjo grėsmių. Bet jeigu NATO jose dislokuos karių ir sukurs infrastruktūrą, būsime priversti atsakyti tuo pačiu ir sukurti tokių pačių grėsmių toms teritorijoms, iš kurių grėsmių kyla mums. Tai akivaizdu. Nejaugi jie to nesupranta? Rusijos santykiai su šiomis valstybėmis buvo geri, bet dabar, be jokios abejonės, atsiras įtampa. Kartoju: tai yra akivaizdu ir neišvengiama, jeigu kils grėsmė mums“, - sakė Putinas.

Šį pareiškimą Vladimiras Putinas padarė po to, kai NATO narė Turkija galiausiai pritarė Suomijos ir Švedijos stojimui į Aljansą, šioms trims šalims susitarus ginti viena kitos saugumą. Tai reiškia, kad Helsinkis ir Stokholmas gali tęsti stojimo į NATO procedūras, žyminčias didžiausią pokytį Europos saugumo žemėlapyje per pastaruosius dešimtmečius.
Rusijos prezidentas pridūrė, kad „specialiosios karinės operacijos“, kaip ją vadina Maskva, tikslai Ukrainoje išlieka tokie patys, t. y. „išlaisvinti“ Ukrainos rytuose esantį Donbaso regioną ir sukurti sąlygas, kad būtų užtikrintas Rusijos saugumas.

Jis sakė, kad Rusijos ginkluotosios pajėgos padarė pažangą Ukrainoje ir kad karinė intervencija vyksta kaip suplanuota.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai