Putinas iškėlė reikalavimą NATO (5)

204288
REUTERS
2021 m. gruodžio 2 d. 14:19
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareikalavo, kad NATO nutrauktų savo plėtrą į Rytus. Tai jis sakė trečiadienį Kremliuje susitikęs su užsienio šalių ambasadoriais.

„Grėsmė prie mūsų vakarinių sienų iš tiestų didėja. Mes jau ne kartą apie tai kalbėjome. Pasižiūrėkite, kaip arti NATO pajėgos prie Rusijos sienų. Mes tai vertiname kaip rimtą grėsmę“, – sakė Vladimiras Putinas.

Garantijos turi būti teisiškai įpareigojančios, reikalavo Kremliaus vadovas. Ankstesnių žodinių pažadų, kad NATO nesiplės į Rytus, Vakarų partneriai esą nesilaikė.

Kartu V. Putinas kritikavo, jog Vakarai daro viską, kad sutrukdytų Rusijos vystymuisi, pavyzdžiui, taikydami sankcijas ir prie šalies sienų kurstydami įtampą.

JAV trečiadienį paskelbė turinčios įrodymų, kad Rusija gali planuoti invaziją į Ukrainą, ir pagrasino Maskvai tokiu atveju paskelbti naujų ekonominių sankcijų.

Vėliau kalbėdamas per NATO susitikimą Rygoje, Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba sakė, kad Maskva „neturi teisės“ spręsti dėl Kijevo santykių su Aljansu.

Kuleba paragino JAV vadovaujamą Aljansą priimti „atgrasymo paketą“, galintį užkirsti kelią Rusijos invazijai į Ukrainą.

NATO pastaruoju metu kaltino Rusiją Ukrainos pasienyje sutelkus gausias pajėgas. Kijevas kalba apie 115 000 rusų karių.

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas trečiadienį pareiškė, kad Vašingtonas matė įrodymų, jog Rusija gali planuoti invaziją į Ukrainą, ir pagrasino Maskvai skausmingomis ekonominėmis sankcijomis, jei ši iš tiesų užpuls savo kaimynę.

Tuo metu viena aukšto rango JAV pareigūnė trečiadienį paragino Donbase paskelbti „visiškas paliaubas“ per Kalėdas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai