Protestuose Maskvoje dalyvavęs teatro dėstytojas apie atleidimą iš darbo sužinojo „WhatsApp“ programėlėje (1)

458
REUTERS
2021 m. sausio 29 d. 16:10
Artiomas Nazarovas – vienas iš tūkstančių rusų, kuriuos po šeštadienį vykusių prieš Kremlių nukreiptų protestų sulaikė policijos pareigūnai. Prabėgus maždaug 40 valandų, vis dar sulaikytas vyriškis sužinojo, kad mokslo įstaiga, kurioje dirbo, nusprendė jį atleisti už tai, ką apibūdino esant „amoralia“ veikla. 44-erių vyresnysis teatro dėstytojas pasakojo, kad policijos pareigūnai jį sulaikė Maskvoje vykusiame proteste, kai dešimtys tūkstančių žmonių išėjo į gatves reikalauti, kad Kremlius paleistų įkalintą opozicijos lyderį Aleksejų Navalną. A. Nazarovas areštinėje buvo laikytas iki pirmadienio, kai teismas jam skyrė 10 tūkst. rublių (maždaug 108 eurų) baudą. Vyriškį pasiekė netikėta žinia, kad Maskvos teatro meno institutas nusprendė jį atleisti. Naujieną dėstytojui pranešti nuspręsta darbovietės pokalbyje „WhatsApp“ programėlėje.

Šis atleidimas iliustruoja, su kokiomis rizikomis susiduria prieš Kremlių nukreiptuose protestuose dalyvaujantys žmonės. Policija nusitaikė į artimiausius A. Navalno sąjungininkus ir iškėlė baudžiamąsias bylas.

A. Nazarovas „Reuters“ sakė iš pradžių neplanavęs dalyvauti protestuose, tačiau, sužinojęs, kad dalyvaus jo sūnus, nusprendė prisijungti, nes negalėjo likti nuošalyje.

„Man jau labai seniai nepatinka tai, kuria kryptimi eina mūsų šalis. Norėčiau, kad Rusija būtų europietiška valstybė, tokia šalis, kurios nereikėtų gėdytis. Bet kuo toliau, tuo vis daugiau priežasčių gėdytis savo šalies. Tai mane labai skaudina“, - sakė aktorius ir buvęs teatro dėstytojas Artiomas Nazarovas.

A. Navalno rėmėjai sekmadienį planuoja surengti naują protestą.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai