Protestuojanti jauna prancūzų ūkininkė per mėnesį vidutiniškai uždirba tik 1 tūkstantį eurų (12)

3754
REUTERS
2019 m. lapkričio 27 d. 17:57
Trečiadienį, lapkričio 27 dieną net tūkstantis traktorių blokavo kelius į Paryžių – taip prancūzų ūkininkai protestavo prieš juos netenkinančią ekonominę situaciją, tarptautinės prekybos sutartis ir, kaip jie sako, nuolatinius smūgius žemės ūkiui.

Tarp protestuotojų buvo ir 29 metų Alix Heurtaut, kuri prieš dvejus metus perėmė savo senelių ūkį, esantį už 50 km į pietus nuo Paryžiaus.

Šią žemę jos senelis dirbo kartu su vienu ar dviem pagalbininkais, o Alix visus darbus 150-yje hektarų turi nudirbti viena.

Pries tapdama ūkininke moteris studijavo slaugą. Ji sako visiškai nesigailinti savo pasirinkimo – didenį nerimą Alix kelia jos dabartinės profesijos ateitis.

Jaunoji ūkininkė savo žemėje augina kviečius, cukrinius runkelius, rapsus ir miežius, tačiau pelnas, pasak jos, gana nepastovus – priklausantis nuo pasaulinės rinkos svyravimų.

Pasak A. Heurtaut, dėl tokio nestabilumo jos ekonominė padėtis gana sunki – per mėnesį jai vidutiniškai pavyksta uždirbti tik 1 tūkstantį eurų.

Trečiadienio proteste ūkininkė taip pat pasisakė prieš tai, ką ji pati vadina „agribashing“ – nuolatinius smūgius žemės ūkiui.

Pasak moters, dalis gyventojų jos profesiją nuolat nepelnytai kritikuoja dėl tokių dalykų, kaip fitosanitarinių produktų, pavyzdžiui, glifosato, naudojimo.

Ūkininkė taip pat griežtai pasisako prieš siūlomą sprendimą drausti naudoti tam tikras fitosanitarines priemones teritorijose, esančiose netoli gyvenamųjų namų.
A

Rekomenduojame

Naujausi