Protestuodami Pietų Korėjos politikai nusiskuto galvas (1)

512
REUTERS
2019 m. rugsėjo 18 d. 14:11
Trečiadienį, rugsėjo 18-ąją, Pietų Korėjos politikai nusiskuto galvas: taip jie išreiškė savo protestą prieš naująjį teisingumo ministrą, mat vykdomas tyrimas dėl neteisėto elgesio, susijusio su jo šeima.

Prezidentas Moon Jae-inas naująjį ministrą Cho Kuką paskyrė rugsėjo 9-ąją po kelias savaites besitęsusių visuomenės protestų, diskusijų parlamente ir žiniasklaidos spėlionių dėl įtarimų, kad jo duktė universitete susilaukė palankaus elgesio jos atžvilgiu, o toks elgesys yra neteisingas.

Pietų Korėjos parlamento pirmininkas Lee Ju-youngas ir opozicijos lyderis Hwang Kyo-ahnas taip pat nusiskuto galvas priešais Mėlynuosius rūmus – Pietų Korėjos prezidentūrą – ir ragino Cho Kuką atsistatydinti.

Cho Kukas yra teisės srities mokslininkas, pasižymintis progresyvaus asmens reputacija. Anksčiau jis buvo vyriausiasis Moon Jae-ino patarėjas teisiniais klausimais.

Moon Jae-inas jį vadino idealiai tinkamu kandidatu vykdyti teisingumo ministerijos ir teisinės sistemos reformas. Kritikai ilgą laiką kaltina teisinę sistemą, kad ši pasiduoda politiniam spaudimui.

Rekomenduojame

Naujausi