Protestų prieš COVID-19 apribojimus banga persimetė į Europą (3)

821
REUTERS
2021 m. liepos 26 d. 16:32
Daugiau nei 100 tūkst. žmonių Australijoje, Prancūzijoje, Italijoje ir Graikijoje savaitgalį surengė protestų prieš su COVID-19 susijusius apribojimus ir valdžios sankcijas neskiepytiems žmonėms, kuriomis siekiama daugiau žmonių paskatinti skiepytis.

Per protestus būta ir susirėmimų su policija. Per nesankcionuotas eitynes Sidnėjuje buvo suimti dešimtys žmonių. Organizatoriai eitynes pavadino „laisvės mitingu“. Jo dalyviai nešė transparantus ir kitokius ženklus su užrašais „Atsibusk, Australija“ ir pan.

Pandemijos pradžioje beveik nenukentėjusioje Australijoje dabar beveik pusė iš 25 mln. šalies gyventojų keliuose miestuose gyvena karantino sąlygomis, nes čia plinta koronaviruso delta atmaina. Šiuo metu Australijoje paskiepyta tik 11 proc. šalies gyventojų.

Prancūzijoje policijai teko panaudoti ašarines dujas ir vandens patrankas prieš kai kuriuos protestuotojus. Skaičiuojama, kad iš viso proteste čia dalyvavo 160 tūkst. žmonių, kurie reiškė nepasitenkinimą prezidento Emmanuelio Macrono sprendimu dėl sveikatos paso, kuris drastiškai apribos prieigą prie restoranų ir kitų viešų erdvių neskiepytiems žmonėms.

Prancūzijoje priimtas įstatymas, įvedantis privalomą skiepijimąsi kai kurių profesijų atstovams. O prieštaringai vertinamas sveikatos pasas nuo liepos pabaigos smarkiai apribos socialinį gyvenimą neskiepytiems žmonėms.

Naujausi duomenys rodo, kad griežtesnės priemonės jau daro poveikį.

„Laisvė, laisvė“ skandavo demonstrantai Prancūzijoje ir nešė plakatus, kuriuose Prancūzijos prezidentas buvo vadinamas tironu. Taip pat žmonės nešė plakatus su užrašais „Šalin didžiųjų farmacijos bendrovių pančius“ ir „Ne gėdos pasui“.

Šios demonstracijos atskleidžia pasaulinį konfliktą tarp valdžios ir žmonių, kurie jaučiasi įstrigę tarp Pasaulio sveikatos organizacijos ir kitų visuomenės sveikatos agentūrų rekomendacijų bei būtinybės užsidirbti pragyvenimui.

Žmonės taip pat tiesiog nori grįžti prie normalaus ikipandeminio gyvenimo būdo. Pats E. Macronas pareiškė, kad šalies gyvetojai turi teisę protestuoti prieš jo planus dėl platesnio „COVID pasų“ taikymo.
Anot E. Macrono, be tokio „COVID paso“ žmonės nebus įleisti į traukinį ar lėktuvą. Tokiame dokumente turės būti pateikta informacija apie pasiskiepijimą arba neseniai darytą testą, kurio atsakymas yra neigiamas.

Tuo tarpu Graikijoje apie 5 tūkst. žmonių dalyvavo demonstracijoje Atėnuose ir nešė plakatus bei skandavo tokius šūkius, kaip „Šalin rankas nuo mūsų vaikų“.
Italijoje žmonės Romoje protestavo prieš privalomą „žaliąjį pasą“ norintiems valgyti viešojo maitinimo įstaigų viduje bei lankytis pasilinksminimo vietose. Italija „žaliąjį pasą“ įveda nuo rugpjūčio 6-osios.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai