Protestas prieš abortų draudimą Lenkijoje: parke iškabinta juodų skalbinių (1)

121
REUTERS
2020 m. spalio 26 d. 16:09
Sekmadienį, spalio 25 d., Krokuvoje esančiame viešame parke ant virvučių buvo iškabinta juodų apatinių drabužių, protestuojant prieš Konstitucinio Tribunolo sprendimą Lenkijoje praktiškai uždrausti abortus.

Iniciatyva, pavadinta „Czarne Pranie“, „Juodi skalbiniai“, yra 2016 m. įvykusių protesto akcijų tęsinys. Tada dešimtys tūkstančių juodais drabužiais vilkinčių lenkų visoje šalyje protestavo prieš valdančiosios konservatorių partijos ir galingosios Katalikų Bažnyčios bandymą beveik visiškai uždrausti abortus.

Viena iš protesto akcijos organizatorių Justyna sakė, kad instaliacijos tikslas – parodyti nepritarimą sprendimui, kuriuo dar labiau apribojamas moterų gebėjimas rinktis.

Nepaisant augančio COVID-19 atvejų skaičiaus ir draudimo būriuotis, demonstracijos prieš ketvirtadienį priimtą sprendimą buvo rengiamos keturias dienas iš eilės. Teismas paskelbė, kad abortai dėl vaisiaus defektų yra nekonstituciniai, ir panaikino vieną iš nedaugelio svarių aborto priežasčių bei dar labiau atskyrė Lenkiją nuo kitų Europos Sąjungos valstybių.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai