Princo Philipo gerbėjai Vanuatu surengė gedulingą jo pagerbimo ceremoniją (0)

4187
REUTERS
2021 m. balandžio 14 d. 17:41
Tradiciniais drabužiais apsivilkę velionio princo Philipo gerbėjai Vanuatu priklausančioje Tanos saloje pirmadienį, balandžio 12 d., surengė gedulingą jo pagerbimo ceremoniją. Kaimo gyventojai laikė velionio princo nuotraukas ir pasakojo, kad „atveria kelią jo sielai“.

Princo Philipo pagerbimo ceremonija paremta vietine legenda apie blyškiaveidį vietinio kalno dievo sūnų, iškeliavusį už jūrų marių ieškoti turtingos ir galingos nuotakos. Antropologai neabejoja, kad karalienę vedęs princas Philipas buvo susietas su šia legenda praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje, kai Vanuatu buvo Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos kolonija, vadinama Naujaisiais Hebridais.

Tuometiniai kaimelių gyventojai veikiausiai matė kolonijinių pareigūnų valdomose valstybinėse įstaigose ir policijos nuovadose kabančius Philipo ir Elžbietos portretus dar iki jų apsilankymo saloje 1974 m.

„Jis mirė, tačiau jo šeima didžiulė, jie gyvens su jo palikimu. Pažvelkite į visas jo nuotraukas, kurių čia turime. Jis buvo geras žmogus“, - sakė kaimelio vadas ir princo Philipo judėjimo įkūrėjo sūnus Jackas Malia.

Ypatingas kaimo gyventojų susidomėjimas velioniu princu Philipu, Edinburgo kunigaikščiu, pasireiškė kasdienėmis maldomis, siekiant jo palaiminimo jų pasėliams, ir princo nuotraukų laikymu jų namuose. Tarp jų buvo ir viena devintajame dešimtmetyje užfiksuota nuotrauka, kurioje princas Philipas laiko salos gyventojų jam išdrožtą ir į Londoną išsiųstą lazdą. Velionis princas Philipas palaikė pagarbius pusę amžiaus trukusius santykius su Vanuatu salos čiabuvių gyventojų grupe. Šie jį pagerbė remdamiesi bendru pagarbos tradicijoms suvokimu, nepaisant netaktiškų rasistinio atspalvio princo Philipo komentarų.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai