Prieštaringai vertinamo prancūzų politiko pokštas su šautuvu liko nesuprastas (5)

1106
REUTERS
2021 m. spalio 21 d. 13:50
„Traukitės, traukitės!“ – žurnalistams nurodė Prancūzijos dešiniojo sparno apžvalgininkas ir eseistas Ericas Zemmouras, nukreipdamas į juos neužtaisyto šautuvo taikiklį.

Netrukus ginklą nuleido ir pratrūko juokais. Deja, pokštas toli gražu ne visiems pasirodė priimtinas, ir sulaukė nemažai aršios kritikos.

Prancūzijos vidaus reikalų ministrė Marlene Schiappa incidentą pasmerkė kaip siaubingą, tačiau pats E. Zemmouras tikina, kad tai tebuvo pokštas ir pridūrė, kad tie, kas nesupranta, jog tai buvo pokštas – tikri „idiotai“.

Politikos profanas E. Zemmouras, kuris prie Paryžiaus vykstančioje ginkluotės parodoje apžiūrinėjo ekspoziciją, planuoja dalyvauti kitais metais vyksiančiuose Prancūzijos prezidento rinkimuose.

Prieštaringai vertinama asmenybė, išgarsėjusi televizijoje ir publicistikoje, kur nuolat balansuoja ant politinio korektiškumo ribos, viešai kaltina dabartinę politikų klasę leidžiant trypti tradicines krikščioniškas vertybes ir nacionalinę Prancūzijos tapatybę.

Gimęs Paryžiuje žydų alžyriečių šeimoje, kuri į Prancūziją emigravo XX amžiaus šeštą dešimtmetį, E. Zemmouras save įvardija kaip pavyzdį, kaip sėkmingai Prancūzija geba asimiliuoti atvykėlius. Dabar, anot jo, situacija nebevaldoma – migrantams leidžiama siaubti Prancūziją ir atitolinti ją nuo esminių vertybių.

Aštrūs pasisakymai – E. Zemmouras du kartus buvo pripažintas kaltu dėl neapykantos kurstymo – atliepia dalies rinkėjų nuomonę, tačiau ne mažiau jų ir atgraso.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai