Prieš invazines žuvis kovojama lanku ir strėlėmis (0)

1959
REUTERS
2019 m. rugsėjo 23 d. 12:37
Vienas JAV Ilinojaus valstijoje gyvenantis ugniagesys ir šaudymo iš lanko entuziastas prie algos prisiduria padėdamas Didiesiems ežerams: jis už pinigus plukdo smalsuolius laivu ir moko iš lanko šaudyti invazines žuvis – azijinius karpius.

Nathanas Wallickas, „Peoria Carp Hunters“ klientams geriau žinomas kaip Kapitonas Nate‘as – vienas iš kelių privačių operatorių, užsidirbančių iš pramoga paversto azijinių karpių – ėdrių ir vislių vandens kenkėjų – naikinimo didžiausiuose valstijos gėlavandeniuose ežeruose.

35 metų vyrui valdant specialiai tokiai pramogai pritaikytą laivą, jo klientai Ilinojaus upėje gali išbandyti savo šaudymo iš lanko gebėjimus – jų strėlės turi pataikyti į iš vandens iššokančias blizgias žuvis.
N. Wallickas – profesionalus ugniagesys, nuo mažens mėgstantis medžioklę ir žvejybą.

Tai, kuo jis užsiima laisvu nuo gaisrų gesinimo metu, neturi analogų. Po visą dieną trukusio pasiplaukiojimo su šešiais savo nuolatiniais klientais į krantą jis parplukdo maždaug 100 karpių.

Kaip ten bebūtų, N. Wallicko laimikis – tik lašas jūroje lyginant su tuo, kiek kiekvienais metais šių invazinių žuvų sugauna komerciniai žvejybos laivai, prižiūrimi Ilinojaus gamtos išteklių departamento.

Bendros pareigūnų ir žvejų pastangos jau padėjo aukštutinėje Ilinojaus pusės dalyje nuo 2010 metų sugauti per 3,8 mln. kilogramų azijinių karpių, sako minėtojo departamento atstovas Kevinas Ironsas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai