Prie sienos su Baltarusija Lenkija įves nepaprastąją padėtį (0)

1500
REUTERS
2021 m. rugsėjo 1 d. 12:50
Lenkijos vyriausybė prašo šalies prezidento dviejuose su Baltarusija besiribojančiuose regionuose įvesti nepaprastąją padėtį.

Anot ministro pirmininko Mateuszo Morawieckio, tai būtina dėl augančios nelegalios migracijos. Nepaprastoji padėtis galiotų trisdešimt dienų ir apimtų Palenkės bei Liublino vaivadijas, per spaudos konferenciją patikslino Lenkijos premjeras.

Artimas valdančiosios nacionalistinės partijos „Teisė ir teisingumas“ sąjungininkas prezidentas Andzrejus Duda greičiausiai vyriausybės prašymą patenkins. Įsigaliojus nepaprastajai padėčiai, pareigūnai turės daugiau įgaliojimų stebėti ir kontroliuoti žmonių judėjimą.

Praeitą savaitę, bandydama suvaldyti nelegalių imigrantų srautą iš Baltarusijos, Lenkija prie sienos pastatė spygliuotos vielos tvorą. Per Baltarusiją į Lenkiją bando patekti atvykėliai iš tokių šalių kaip Irakas ir Afganistanas.

Iš viso rugpjūtį nelegaliai kirsti Baltarusijos ir Lenkijos sieną bandė per tris tūkstančius žmonių, teigia Lenkijos vidaus reikalų ministras Mariuszas Kaminski. Ministras pridūrė, kad daugumą pasieniečiai ir kariai sustabdė.

Lenkijos valdžia dėl nenoro priimti imigrantų ir pasienyje suteikti jiems adekvačią medicininę pagalbą sulaukia žmogaus teisių gynėjų kritikos. Oficialioji Varšuva tvirtina, kad šiuo atveju atsakomybė gula ant Baltarusijos valdžios pečių.

Prie sienos su Baltarusija, Lenkijos Usnažo Gurnų kaime jau dvi savaites įstrigusi grupelė imigrantų. Vaizdo įrašuose matomos prie sienos pastatytos kelios imigrantų palapinės ir vietovėje patruliuojantys Lenkijos pareigūnai.

Europos Sąjunga Baltarusijai pritaikė ekonominių sankcijų ir kaltina Aliaksandrą Lukašenką kurstant nelegalią migraciją į Lenkiją, Lietuvą ir Latviją. Ši Minsko strategija smerkiama kaip „hibridinio karo“ forma.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai