Prie Rusijos aneksuoto Krymo sienos Ukrainos ginkluotosios pajėgos surengė karinius mokymus (3)

98338
REUTERS
2021 m. balandžio 15 d. 13:54
Trečiadienį prie Rusijos aneksuoto Krymo sienos Ukrainos ginkluotosios pajėgos surengė karinius mokymus, kuriuose praktikavo, kaip atremti tankų ir pėstininkų atakas, rašoma Ukrainos kariuomenės išplatintame pranešime.

Kariniai mokymai surengti, praėjus dienai po JAV prezidento Joe Bidento ir Rusijos lyderio Vladimiro Putino pokalbio telefonu, kurio metu minėtas ir Amerikai nerimo keliantis Rusijos kariuomenės telkimas pasieniuose prie rytų Ukrainos ir prie Krymo.

Rusija aneksavo Krymą 2014 m., o rytų Ukrainoje suintensyvėjo šalies kariuomenės ir Rusijos remiamų separatistų kovos. Šiame jau septynerius metus trunkančiame konflikte žuvo jau apie 14 tūkst. žmonių.
Kaip skelbia Ukrainos kariuomenė, trečiadienio pratyboms buvo dislokuoti tankai ir artilerija, pratybų dalyviai mokėsi atremti tankų ir pėstininkų atakas. Išplatintame videoreportaže iš pratybų matyti manevruojantys ukrainiečių tankai ir iš artilerijos pabūklų šaudantys kariai.

Ukrainos jungtinių karinių pajėgų pratybų vadas Sergejus Najevas:
„Tankų ir prieštankinės gynybos būriai, vadovaujami Ukrainos ginkluotųjų pajėgų, visada dalyvauja karinėse pratybos, kai sąlygos prilygsta realiam karui. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad vyksta įprastinės karių tobulinimosi pratybos, kad jos visada panašios. Iš tiesų taip nėra. Kiekvienos pratybos turi kitą tikslą, keičiame taktiką, akcentuojame kitas detales. Kariai treniruojasi skirtingomis sąlygomis, tobulina gynybinius sugebėjimus.

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu teigė, kad Maskvos sutelktos karinės pajėgos prie Ukrainos buvo didelių karinių pratybų etapas, o pratybomis norėta patikrinti kariuomenės kovinį pasirengimą atremti, jo teigimu, grėsmę keliančius NATO veiksmus.

S. Šoigu teigimu, NATO disloksvo 40 000 ir 15 000 karinės įrangos vienetų pasieniuose su Rusija, daugiausia – Juodosios jūros ir Baltijos jūros regionuose.
NATO neigia tokius pranešimus.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai