Prie Norvegijos krantų dreifuoja laivas (0)

6189
REUTERS
2021 m. balandžio 7 d. 13:37
Vienas Nyderlandų prekinis laivas antradienį buvo paliktas dreifuoti per audrą Norvegijos jūroje, sraigtasparniais evakavus visus jo įgulos narius, kurių dalis turėjo šokti į vandenį, kad būtų išgelbėti.

Laivas „Eemslift Hendrika“, gabenęs keletą mažesnių laivų iš Brėmerhafeno uosto Vokietijoje į Kolvereidą Norvegijoje, pirmadienį pasiuntė nelaimės signalą. Įgula pranešė, kad per audrą laivas smarkiai pasviro ir kad dalis jo krovinio persislinko. Vėliau tą pačią dieną Norvegijos gelbėjimo tarnybos per du etapus evakavo 12 įgulos narių.

Pirmieji aštuoni į sraigtasparnį buvo įkelti nuo laivo denio. Tačiau kiti keturi turėjo šokti į vandenį, nes bangos smarkiai siūbavo laivą, o jo pasvirimas tapo per didelis. Norvegijos tarnybų filmuotoje medžiagoje matyti oranžinį gelbėjimosi kostiumą vilkintis vyras, šokantis nuo laivagalio į dideles bangas.

„Eemslift Hendrika“ variklis taip pat sugedo, tad laivas pradėjo dreifuoti Norvegijos krantų link. Adnet media icon Trečiadienį ryte laivas buvo maždaug už 87 km į vakarus nuo Olesiundo uosto, rodo tinklalapio „Marinetraffic“ duomenys.

Laivą eksploatuojanti bendrovė taip pat susisiekė su olandų bendrove „Smit Salvage“, praeitą savaitę dalyvavusia gelbėjant Sueco kanale įstrigusį ir laivybą juo kelioms dienoms užblokavusį laivą „Ever Given“.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai