Prie Belgijos greitkelio iškilo didžiausias pasaulyje plieninis puslankis: viskas priklauso nuo to, išmanote šiuolaikinį meną, ar ne (11)

3197
REUTERS
2019 m. rugpjūčio 14 d. 15:31
Vairuotojus, vaizdingu maršrutu keliaujančius pietine Belgijos dalimi į Prancūziją ar Liuksemburgą, stebins didžiausia pasaulyje skulptūra: plieninis puslankis.

Prancūzų šiuolaikinio meno atstovo Bernaro Venet kūrinys „L'Arc Majeur“ – 60 metrų aukščio skulptūra – antradienį, rugpjūčio 13 dieną, buvo pastatyta mažame Lavo Sent Anos miestelyje šalia judraus 411-ojo greitkelio. B. Venet sakė besitikintis, kad visuomenės suvokimas plėtosis taip, jog „meninė darbo kokybė bus svarbesnė už jo dydį“.

78-erių menininkas, savo pirmąją didelę parodą surengęs 1965-aisiais Paryžiuje ir nuo 1997-ųjų gyvenęs Niujorke, sako besitikintis skirtingų reakcijų iš pro skulptūrą pravažiuojančių žmonių. Menininkas pridūrė, kad reakcija priklausys nuo to, ar jie „išmano šiuolaikinį meną, ar ne“.

B. Venet iš pradžių norėjo iš dviejų šimtų tonų plieno pagamintą ir 2800 tonų betono įtvirtintą skulptūrą pastatyti Prancūzijoje, tačiau susidūrė su įvairiausiomis kliūtimis ir galiausiai rado skulptūrai tinkamą vietą Belgijoje.

Naujausi