Prasidėjo 76-asis Venecijos kino festivalis (0)

329
REUTERS
2019 m. rugpjūčio 29 d. 15:14
Venecijos Lido saloje prasidėjo seniausias tarptautinis kinematografijos renginys, 76-asis Venecijos kino festivalis. Tačiau 11 dienų truksiantis festivalis prasideda neramiai: netyla pasipiktinimas kontroversiškų režisierių įtraukimu į konkursinę programą ir moterų kino kūrėjų stygiumi joje.

Ginčai dėl kino kūrėjų Romano Polanski ir Nate'o Parkerio gali atimti dalį dėmesio iš į festivalį, tampantį vis svarbesne varžybų dėl „Oskarų“ starto aikštele, kurioje išvysime tokius aktorius, kaip Bradas Pittas, Johnny Deppas, Kristen Stewart , Meryl Streep ir Scarlett Johansson.

Venecijos kino festivalis praėjusiais metais buvo kritikuojamas dėl to, kad jo konkursinėje programoje buvo tik vienas moters sukurtas filmas. Šių metų pagrindinėje konkursinėje programoje bus rodomas 21 filmas, du iš jų režisavo moterys.

Šiemet nepasitenkinimą dėl lyčių nelygybės festivalyje dar smarkiau pagilino sprendimas įtraukti į konkursinę programą R. Polanski juostą.

Dėl „Auksinio liūto“ varžysis R. Polanski istorinė drama „Dreifuso byla“, apie vadinamąją Alfredo Dreyfuso bylą, kurioje žydų tautybės Prancūzijos armijos kapitonas 1894 metais buvo neteisingai nuteistas už šnipinėjimą ir valstybės išdavystę.

Jo nuosprendis buvo kritikuojamas kaip turintis antisemitinių motyvų. Ta byla suskaldė Prancūzijos visuomenę, o vėliau jis buvo reabilituotas.

Pasak „Dreifuso bylos“ atstovų, R. Polanski į Veneciją pristatyti savo kūrinio neatvyks.

Festivalio direktorius Alberto Barbera giriamas dėl to, kad jam pavyko atgaivinti nuo 1932-ųjų vykstantį kino festivalį, savo ruožtu gynė konkursinės programos sudėtį.
Jis tvirtino, kad filmai pasirinkti remiantis nuopelnais, ir pabrėžė, kad „daug filmų šiais metais nagrinėjama moterų padėties pasaulyje tema; jie, nors ir režisuoti vyrų, atskleidžia naują jautrumą“.

Šių metų Venecijos kino festivalis vyks nuo rugpjūčio 28-osios iki rugsėjo 7-osios.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai