Prancūziška bagetė įtraukta į Pasaulio kultūros paveldo sąrašą (0)

366
REUTERS
2022 m. gruodžio 4 d. 10:54
Kuklioji bagetė, pagrindinė Prancūzijos duona, buvo įtraukta į Jungtinių Tautų kultūros paveldo sąrašą, ir prancūzų kepėjai teigia negalintys jausti didesnio pasididžiavimo.

Bagetė – purus, pailgas batonas su traškia plutele – visame pasaulyje yra tapęs Prancūzijos simboliu ir mažiausiai 100 metų užima centrinę vietą prancūzų mityboje.

„Ji skleidžia lengvą grietinėlės kvapą, mes to ir siekiame, naudodami skystą raugą, kuris pasižymi lengvu grietinėlės skoniu. Ji traški, šiek tiek sunkiai kramtoma, kurį laiką išlieka burnoje. Kalbant apie skonį, bagetė nėra pati unikaliausia, tačiau tai pasirinkimo dalykas, ji puikiai tinka prie visų patiekalų, su kuriais yra valgoma“, – teigė „Ferrandi“ kepimo mokytojas Christophe Moussu.

Bagetė, kurios pavadinimas reiškia „lazdelę“ arba „lazdą“, kainuoja maždaug 1 eurą.

Tik iš miltų, vandens, druskos ir mielių gaminama bagetės tešla nuo 15 iki 20 valandų turi būti laikoma 4 – 6 laipsnių pagal Celsijų temperatūroje, nurodo Prancūzijos kepėjų konfederacija, kovojanti už savo rinkos apsaugą nuo pramoninių kepyklų. Nors ingredientai visada būna tie patys, kiekviena kepykla turi savo unikalų kepimo stilių, ir kiekvienais metais visoje šalyje rengiami konkursai, per kuriuos renkama geriausia šalies bagetė.

„Man tai yra būdas pabūti bendrystėje su kitais, dalytis akimirkomis. Namuose mes niekada nevalgome maisto be duonos, ir bagetė iš tiesų yra dalijimosi simbolis, valgant gerą maistą su draugais. Namuose visada mėgaudavausi puikiais patiekalais, ir prie jų visada būdavo puikios duonos, visada rinkdavomės geriausią. Taigi džiaugiuosi, kad galiu ją kepti ir suteikti žmonėms džiaugsmo vien tuo, kad jie užeina į mano kepyklą, kad jie taip pat gali mėgautis puikiais momentais“, – sakė 38 metų kepimo studentas ir buvęs ugniagesys Sebastienas Dalley.

Paryžiaus pensininkė Marie – Dominique Dumas ką tik išėjo iš kepyklos, kurioje kas antrą dieną perka bagetę.

„Perku kasdien arba kas antrą dieną, nes gyvenu viena. Sakyčiau, kad perku kas antrą dieną. Vienos bagetės per vieną dieną nesuvalgau“, – sakė pensininkė Marie – Dominique Dumas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai