Prancūzijos simboliu laikomo batono receptas (5)

845
REUTERS
2021 m. vasario 20 d. 13:12
Kvietinių miltų, vandens, mielių, druskos ir šiek tiek žinių bei patirties – toks idealaus Prancūzijos simboliu (kartu su Eiffelio bokštu) laikomo prancūziško batono receptas.

Gali būti, kad jau labai greitai šis tradicinis prancūziškas kepinys pateks į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo objektų sąrašą. Kepėjai nuogąstauja, kad prancūziškus batonus, kurių pirkimas vietos kepyklėlėje prieš pusryčius tapęs prancūzišką gyvenimo būdą įkūnijančiu ritualu, iš parduotuvių lentynų net ir Prancūzijoje gena šaldyta masinės gamybos duona.

Kepėjai sako, kad, jeigu prancūziško batono gamyba kaip nematerialiu kultūriniu paveldu ims rūpintis UNESCO, galbūt pavyks šį kepinį apsaugoti nuo apsišaukėlių. UNESCO nematerialus kultūrinis paveldas tai veikla, vaizdai, išraiškos formos, žinios, įgūdžiai, taip pat su jais susijusios priemonės, objektai, žmogaus veiklos produktai ir su jais susijusios kultūros erdvės. Jau dabar UNESCO saugo tradicines Irano ir Kazachstano duonos kepimo tradicijas.

Kiekvieną dieną Prancūzijoje parduodama per šešis milijonus prancūziškų batonų. Nepaisant to, kepėjų federacijos prezidentas Dominique Anractas sako, kad šiam kepiniui kyla reali grėsmė: nuo tada, kai šalyje XX amžiaus šeštąjį dešimtmetį pradėjo įsigalėti prekybos centrai, jau užsidarė per 30 tūkst. kepyklų.

Prancūziškam batonui dėl nematerialaus kultūrinio paveldo statuso Prancūzijoje teks susigrumti su dviem konkurentais – cinkuotų Paryžiaus stogų tradicija ir Juros regiono „Biou d'Arbois“ vyno festivaliu. Prancūzijos kultūros ministerija rekomendaciją prezidentui teiks kovą.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai