Prancūzijos prekybos centro personalas: ar dėl tokio darbo verta mirti? (0)

5791
REUTERS
2020 m. balandžio 6 d. 09:58
Kai mirė koronavirusu užsikrėtusi 52 metų kasininkė Aicha Issadounene, jos kolegos iš maisto prekių parduotuvės viename iš Paryžiaus priemiesčių labai aiškiai suvokė, su kokia rizika susiduria kiekvieną mielą dieną.

Nuo Italijos ir Ispanijos iki Jungtinių Valstijų – prekybos centrai visame pasaulyje šiuo itin sudėtingu naujojo koronaviruso pandemijos metu atlieka itin svarbų vaidmenį.

Tik štai Prancūzijoje prekybos centrų vadovai susiduria su labai rimta personalo stygiaus problema. Mažmeninės prekybos sektoriuje šiuo metu stinga per 10-15 proc. personalo, teigia profesinių sąjungų atstovai, tačiau yra parduotuvių, kur dirba vos 60 proc. visų reikiamų darbuotojų.

Darbuotojų stinga, nes jie namuose prižiūri savo mažamečius vaikus, likusius namuose uždarius visas ugdymo įstaigas, arba patys negaluoja.

Dalis namuose lieka, nes baiminasi darbo vietoje patys pasigauti COVID-19. Kone visi prekybos centrų darbuotojai kalba apie tuos pačius nuogąstavimus, tačiau reikalas tas, kad Prancūzijoje teisiškai legalu neiti į darbą ir gauti atlyginimą, jeigu asmuo darbo vietoje jaučiasi nesaugus.

Šią savaitę Seine Saint Denis rajono parduotuvės personalas jau dėvėjo kaukes, vienu metu į parduotuvę buvo įleidžiama ne daugiau dvidešimties pirkėjų.
Prekybos centrai labai stengiasi įtikinti savo personalą visgi ateiti į darbą. Kaip ir konkurentai, „Carrefour“ tinklas krizės metu savo darbuotojams siūlo didesnes algas.

Anot „Carrefour“ atstovų, jiems darbuotojų saugumas – svarbiausia, tad, paisydami valdžios reikalavimų, aprūpino juos visomis reikiamos priemonėmis. Nepaisant to, tiek darbuotojai, tiek jų profesinės sąjungos tvirtina, kad tokių priemonių nepakanka ir netgi stinga.

Antradienį pardavėja sakė, kad iš darbo tą dieną išėjo nemažai kasininkų, nes niekas jiems neparūpino apsauginių kaukių. Kai kaukių atvežė, jie grįžo, patikino L. Gerbot. Anot jos, ji niekada nestreikavusi, tačiau ketina tai daryti, jeigu vadovybė nepasirūpins ja ir kolegomis.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai