Prancūzija įstatymu pasirūpino, kad būtų išsaugoti kaimo kvapai ir garsai (1)

824
2021 m. sausio 25 d. 12:12
Ūkininkai ramia sąžine ir nebebijodami baudų galės leisti savo vištoms laisvai kudakuoti, gaidžiams giedoti, o karvėms mūkti – Prancūzijoje priimtas naujas įstatymas, ginantis „sensorinį kaimo paveldą“.

Minėtasis įstatymo projektas Senatui pasiūlytas po kelių rezonansinių bylų, kai atostogų kaime atvykę miestiečiai padavė į teismą ūkininkus dėl jų augintinių keliamo triukšmo.

Aktyvistų, kovojančių už kaimo teisę būti kaimu, įkvėpimo šaltiniu ir simboliu tapo gaidys Maurice‘as iš pietvakarių Prancūzijos. Į šį naminį paukštį buvo nusitaikę jo giedojimu nepatenkinti miestiečiai, jie kreipėsi į teismą.

Maurice‘o šeimininkas 2019 metų rugsėjį bylą laimėjo. Po kelių mėnesių teisėjai buvo palankūs ir ančių bei žąsų augintojui, kurį į teismą padavė paukščių klegesio neapsikentę kaimynai.

Prancūzijos parlamentarų teigimu, priimtas įstatymas padės apsaugoti šalies kaimo vietoves nuo vis didesnį mastą įgaunančios urbanizacijos.

„Šis įstatymo projektas įprasmina elementarų dalyką, kurį, pasirodo, privalome ginti – tai natūralūs kaimo vietovių garsai ir kvapai. Tai neapčiuopiamas, sensorinis paveldas, nusipelnęs būti apsaugotas, analizuojamas ir branginamas. Be to, šis įstatymas – puikus ginklas prieš kaprizingus miestiečius ir atostogaujančius, pasipiktinusius, kad Prancūzijos kaimas neprimena bekvapės ir begarsės fotografijos", - sakė senatorė Monique de Marco.

Naujasis įstatymas taip pat saugo cikadų ir varlių dainas, traktorių burzgimą ir netgi bažnyčių varpų gaudesį.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai

46:05
Dokumentinis filmas

Arkties paslaptys. 8 serija

7303
46:05
Dokumentinis filmas

Arkties paslaptys. 7 serija

7608