Prancūzas „žmogus voras“ su „taikos plakatu“ užkopė į Honkongo dangoraižį (0)

601
REUTERS
2019 m. rugpjūčio 16 d. 12:03
Nutrūktgalvis prancūzas Alainas Robert'as pramintas „žmogumi voru“, penktadienį įkopė į dangoraižį Honkonge ir išskleidė „taikos transparantą“, šį tarptautinį finansų centrą krečiant istoriniams politiniams neramumams.

57 metų nuotykių ieškotojas, garsėjantis tuo, kad be jokios įrangos ir leidimų kopia į aukščiausius pasaulio statinius, penktadienį ryte, tvyrant karščiui ir didelei drėgmei, užsiropštė ant Honkongo pagrindiniame verslo rajone esančio 68 aukštų dangoraižio „Cheung Kong Center“.

Kopdamas prancūzas išskleidė didžiulį plakatą, vaizduojantį Honkongo bei Kinijos vėliavas ir rankų paspaudimą. Prieš savo žygį A. Robert'as pareiškė, kad tokiu būdu siekia paraginti Honkongo žmones ir vyriausybę tartis ir siekti taikos.

Honkongą jau dešimt savaičių krečia demokratijos aktyvistų protestai, per kuriuos kartais prasiveržia smurtas.

A. Robert'as reguliariai atvyksta į Honkongą – miestą, turintį daugiausiai dangoraižių pasaulyje.

Prancūzas anksčiau jau yra dukart įkopęs į „Cheung Kong Center“.

Tūkstančiai Kinijos saugumo pajėgų narių ketvirtadienį mojuodami raudonomis vėliavomis dalyvavo kariniame parade viename sporto stadione prie Honkongo autonominės teritorijos administracinės ribos esančiame mieste, pranešė vienas naujienų agentūros žurnalistas.

Šendženo miesto stadione taip pat matėsi šarvuotųjų mašinų. Šis paradas buvo surengtas didėjant nuogąstavimams, kad Kinija gali ryžtis ginkluotai intervencijai, kad nutrauktų jau 10 savaičių Honkongą krečiančius neramumus.

Valstybinė žiniasklaida šią savaitę pranešė, kad Šendžene telkiami Centrinei karinei komisijai pavaldžios Liaudies ginkluotosios policijos (LGP) elementai.

Rekomenduojame

Naujausi