Prancūzai vakarieniaus kaip britai, tačiau vieno įpročio neketina atsisakyti (0)

198
REUTERS
2020 m. spalio 22 d. 09:38
Restorano šeimininkas Pascalis Mousett pristato naują valgiaraštį, kuris, kaip jis viliasi, paskatins maisto tradicijoms iki negalėjimo ištikimus prancūzus, reaguojant į dėl koronaviruso Paryžiuje įvestą komendanto valandą, kiek anksčiau valgyti vakarienę – kaip kad tai daro britai.

Jie gali iki aštuntos vakaro užsisakyti 19 eurų kainuojantį užkandžių pasiūlymą „Po darbo“, kurį sudaro ančių kepenėlių ir šernienos paštetas, kalmarai bei duona.

Paryžiuje ir dar aštuoniuose Prancūzijos miestuose devintą vakaro prasideda komendanto valanda, o juk neretai būtent tokiu metu gerais laikais prancūzai jo restorane sėsdavosi prie vakarienės stalo.

P. Mousset, kurio restoraną „Chez Francoise“ pamėgę teisininkai, prie maisto siūlo vyro ar alaus.

Prancūzai visada save laikė kulinarine prasme rafinuotesniais už kaimynus britus. Dar visai neseniai raukydavosi vien nuo minties vakarieniauti anksčiau ar paskubomis vartoti alkoholį, tokių skeptikų netrūksta ir šiandien.

Xavieras Denamur, kuriam Paryžiuje priklauso penki barai ir restoranai, nusprendė laikinai teikti maisto išsinešti paslaugą – tokia praktika leidžiama ir įsigaliojus komendanto valandai. Verslininkas pripažįsta, kad jo darbuotojams taikytis prie naujos darbo specifikos nelengva.

Kaip ten bebūtų, vieno dalyko prancūzai neketina atsisakyti – maistas ir toliau patiekiamas porceliano lėkštėse.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai