Praėjus 400 metų atkartojo vergų iš Afrikos kelionės maršrutą (15)

5840
REUTERS
2019 m. rugpjūčio 12 d. 07:30
Grandinės. Rimbai. Geležiniai antkakliai. Pančiai suaugusiems ir vaikams. Instrukcijos, kaip juos naudoti. Visa tai – artefaktai, menantys per Atlantą besidriekusius vergų prekybos maršrutus.

2019 metų rugpjūtį bus minimos 400-osios metines dienos, kai į JAV Virdžinijos valstiją atvyko pirmųjų vergų iš Afrikos. Norėdami priminti vieną iš tamsiausių istorijos periodų, „Reuters“ komanda nusprendė leistis į kelionę ten, kur viskas ir prasidėjo.

Vakarų Afrikoje – daugybė vergovę bylojančių objektų. Dalis jų paversti muziejais.

Afi Koufahenou kilusi iš Togo, todėl labai norėjo, kad Amerikoje gimusi jos dukra sužinotų daugiau apie savo istoriją ir protėvius. Štai kodėl šeima ir atkeliavo į Ganos „Cape Coast Castle“ – vieną iš keturiasdešimties vergovės fortų. Tai buvo paskutinė vietą Afrikos žemėje, kur sustodavo vergai, pasmerkti kelionei į Ameriką.

Giliau nuo pakrantės teka Asin Manso upė, žinoma kaip paskutinė maudynių vieta – čia prieš kelionę prausdavosi vergai. Regis Thompson ir jos bažnyčios bendruomenė iš Long Ailando čia panoro apsilankyti maldai.

Vergų plukdymas per Atlantą Jungtinėse Valstijose buvo uždraustas 1808 metais, tačiau nelegali prekyba klestėjo dar penkiasdešimt metų. Vergovė Jungtinėse Valstijose teisėtai gyvavo iki pat Pilietinio karo. 400-osios metinės skatina iš naujo pažvelgti istorijai į akis.

Albertas Somas Pimpongas kilęs iš Ganos. Jungtinėse Valstijose jis gyvena jau 30 metų. Tai pirmasis jo apsilankymas jo gimtinėje kadaise veikusiame vergų forte.

Naujausi