Prabilo Iziume rusų kankintas ukrainietis (0)

8915
REUTERS
2022 m. rugsėjo 23 d. 09:44
Aleksandras Gluško teigia paskutines dvi Rusijos okupacijos savaites savo gimtajame Iziume praleidęs kalinamas rusų užimtos policijos nuovados griuvėsiuose, kur okupantai jį kankino elektra.

Vyras teigia, kad, kai priešo nelaisvėje buvo atsidūręs pirmą kartą – tai buvo gegužę – buvo žiauriai mušamas.

Rugsėjo 9 dieną rusams pagaliau iš jo miesto išsinešdinus, kartu du kitais kalintaisiais Aleksandras atgavo laisvę ir gyvenimo džiaugsmą. A. Gluško – vienas iš pirmųjų, išdrįsusių prabilti, kaip išgyveno priešų kankinamas Iziumo mieste.

Buvęs karys, 2018-2020 metais kovojęs Kyjivo pusėje su Rusijos remiamais separatistais rytinėje Ukrainoje, sako, kad Iziume Maskvos pajėgos jį tardžiusios, kur slepiasi Ukrainos teritorinė gynyba.

Aleksandras pasakoja, kad po tokių kankinimų negalėjo nei pastovėti, nei kalbėti, tad atsidūrė centrinėje Iziumo ligoninėje, kur gydėsi pusantro mėnesio.

Radę jo karinius dokumentus, rusai, užmaukšlinę maišą ant galvos, jį nusitempė į rūsį, kur penkias dienas iš eilės mušė. Visas tas penkias dienas jo rankos ir kojos buvo surištos kankinimo poza, kuri buvusioje Sovietų Sąjungoje vadinama „kregždute“.

Apie maistą ir vandenį tegalėjo pasvajoti. Visgi vienas rusų karys, kitiems nematant, jam vis duodavo vandens. Galiausiai kankintojams atsibodo vargti ir jį išmetė tiesiog gatvėje, kur jį rado praeiviai.

Po gegužę patirto siaubo A. Gluško sunkiai vaikšto, be lazdos neišsiverčia. Sako, kad antrą kartą rusai jo atėjo rugpjūtį. Tiesiai į namus, kur jis tik su apatiniais ir marškinėliais žiūrėjo filmą. Kaip stovi nutempė į policijos nuovadą, žinoma su maišu ant galvos. Šį kartą jo nemušė, bet kankino elektra, kad neliktų žymių.

Charkivo regiono policijos tyrimų vadovas Serhijus Bolvinovas lankėsi miesto pakraštyje, kur teismo medicinos ekspertai kasa masines kapavietes, kur palaidotos 445 karo aukos, bandydami išsiaiškinti, kaip jie mirė. Rastas ir kapas su septyniolika Ukrainos karių. Ukrainos policija aiškinasi, kas nutiko per pusę metų trukusią rusų okupaciją. Iziumą Ukraina susigrąžino per sėkmingą kontrpuolimą rugsėjį.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai