Povandeninio pasaulio tyrinėtojai užfiksavo naujų nuskendusio „Titaniko“ vaizdų (2)

23505
REUTERS
2019 m. rugpjūčio 22 d. 21:28
Mokslininkai pasidalijo naujais „Titaniko“ vaizdais. Nuotraukose ir vaizdo įrašuose, užfiksuotuose galingomis, specialiai pritaikytomis kameromis, matyti bakterijų apėsti laivo griaučiai, gulintys Alanto vandenyno dugne, maždaug už 645 km nuo Kanadai priklausančio Niufaundlando krantų.

Tyrinėtojas Victoras Vescovo vadovauja ekspedicijai „Five Deeps Expedition“. Jos metu mokslininkai ners į penkių vandenynų dugną. V. Vescovo pilotuoja specialų povandeninį aparatą, kurio gamyba užtruko ilgiau nei trejus metus. Pasinėrę į 3 810 metrų gylį, tyrinėtojai užfiksavo pirmuosius nuskendusio Didžiosios Britanijos keleivinio lainerio vaizdus per pastaruosius 14 metų.

Mokslininkų komanda atliko laivo fotogrametriją. Surinkta informacija bus naudojama kurti trimačio vaizdo modelius papildytosios realybės ir virtualios realybės platformoms. Padarytos nuotraukos taip pat gali padėti mokslininkams nuspėti, kaip toliau irs laivo liekanos.

1912 m. balandžio 10 d. „Titanikas“ leidosi į pirmąją kelionę iš Anglijos miesto Sautamptono į Niujorką. Laive buvo nemažai garsių žmonių, įskaitant amerikiečių verslininką Benjaminą Guggenheimą, britų žurnalistą Williamą Thomasą Steadą ir vieną iš universalinių parduotuvių tinklo „Macy’s“ savininkų Isidorių Strausą bei jo žmoną Ida.

Balandžio 14 d., vėlai vakare, laivas susidūrė su ledkalniu ir nuskendo balandžio 15 d. ryte. Žuvo 1517 iš 2223 nepaskandinamu praminto laivo keleivių ir įgulos narių.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai