Porų lauke Nyderlanduose – šviesų menininkų sukurtas paveikslas (1)

104
REUTERS
2021 m. sausio 19 d. 10:06
Nyderlandų Lelistado provincijos laukuose nusileidus romioms sutemoms, augalai prisikelia antram gyvenimui – įspūdingomis šviesomis juos pažadina menininkas Daanas Roosegaarde‘as.

Nakties fone – tarsi drobėje – raudoni, ir mėlyni ultravioletiniai spinduliai piešia dinamišką paveikslą. Tai naujausias kūrėjo projektas, simboliškai pavadintas „Augimu“ – juo olandas siekia nusilenkti sunkiai dirbantiems ūkininkams ir parodyti, jog dirbtinė šviesa gali būti ne mažiau naudinga nei natūrali.

Specialus LED apšvietimas urbanistinėse erdvėse jau kurį laiką sėkmingai pritaikomas augalininkystės poreikiams, tačiau D. Roosegaarde‘as mano, kad tokia dirbtinė šviesa dėl tos pačios priežasties gali būti naudinga ir atvirose erdvėse: mokslininkai vis dar ieško geriausio šviesos recepto konkrečiai augmenijai, aiškinasi, kaip augalus veikia raudonos ar mėlynos LED šviesos.

Saulės baterijomis besimaitinanti LED šviesa iš esmės skirta pratęsti natūralios šviesos daromą darbą, tačiau menininkas savo projektu nori nuveikti ir dar vieną labai svarbų darbą – patikrinti, ar ultravioletinė LED šviesa gali sumažinti pesticidų poreikį.

Dėl pasaulinės koronaviruso pandemijos ir pragmatinių sumetimų šiam šviesos projektui skirtas filmas pirmadienį įkeltas į studijos svetainę internete, pristatymo renginių nuspręsta atsisakyti.

Nepaisant to, D.Roosegaarde‘o tikslas – „Augimą“ pristatyti keturiasdešimtyje šalių, kaip drobę pasitelkiant kiekvienai geografinei lokacijai tinkamiausius augalus.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai