Po vandeniu Kubos pakrantėje piešiantis menininkas: esu priklausomas (0)

372
REUTERS
2019 m. birželio 23 d. 07:00
Menininkas iš Kubos Sandoras Gonzalezas teigia, kad jam idealiausia vieta tapyti – giliai po vandeniu, kur nejuntamas šiuolaikinio gyvenimo triukšmas.

Aplinkui plaukiojančios Karibų žuvys ir fantastinio grožio koralų formos – ar begali būti geresnis įkvėpimas kurti? 42 metų menininkas žinomas ne tik gimtojoje Kuboje, bet ir už salos ribų. Viskas dėl jo nespalvotų piešinių. Kurti po vandeniu kubietis pradėjo prieš šešerius metus, manydamas, kad tai bus trumpalaikis eksperimentas, tačiau bandymas netikėtai jam pačiam pasiteisino.

Mėgstamiausia jo tapybos vieta po vandeniu – Kiaulių įlanka.

Kurti po vandeniu menininkas neria apsirūpinęs visa reikiama nardymo įranga. Ne mažiau būtinas ir molbertas bei specialia vandens nepraleidžiančia medžiaga impregnuota drobė. Keli profesionalūs judesiai – ir vieta kūrybai paruošta.

Menininkas tvirtina nieko neplanuojantis iš anksto, tiesiog leidžiantis įkvėpimui daryti savo darbą. O jis netrunka ateiti – po vandeniu vyras panyra į savotišką meditatyvinę būseną. Žinodamas, kad jo laikas po vandeniu yra ribotas, S. Gonzalezas stengiasi dirbti greitai. Kai buvo rengiamas šis reportažas, jis įvairiais simboliais įkrautą piešinį užbaigė per pusvalandį.

Nardytojų pamėgta Punta Perdiz vieta, esanti pietinėje Kubos pakrantėje už 172 kilometrų nuo Havanos, turistų itin mėgstama dėl skaidraus ramaus vandens ir koralų rifo. Kuba pastaruoju metu intensyviai vysto turizmo sektorių, ir nardymo centras S. Gonzalezo darbus vertina kaip papildomą traukos elementą.

Naujausi