Po tragiškos nakties Turkija atverė vartus – šimtai migrantų plūstelėjo Europos link (1)

61452
REUTERS
2020 m. vasario 28 d. 14:23
Šimtai migrantų Turkijoje plūstelėjo į pasienio regionus Europos link, pasirodžius pranešimams, kad Turkijos valdžia „atidarė vartus“, penktadienį pranešė vietos žiniasklaida.

Apie žmonių judėjimą pranešta kitą dieną po to, kai Sirijos šiaurės vakarinėje Idlibo provincijoje per aviacijos smūgį, dėl kurio kaltinamos Damasko pajėgos, žuvo 33 turkų kariai.

Provyriausybinis dienraštis „Sabah“ pranešė, kad sprendimas „atverti vartus pasienyje“ buvo priimtas po ketvirtadienį skubiai sušaukto pasitarimo, kuriam pirmininkavo Recepas Tayyipas Erdoganas. Beveik 300 migrantų atvyko į Edirnės provinciją prie sienos su Graikija, vildamiesi patekti į Europą.

Šioje grupėje yra sirų, iraniečių, irakiečių, marokiečių ir pakistaniečių. Žmonės naujienų agentūrai sakė atvykę į pasienį, kai išgirdo pranešimus apie nukautus turkų karius. Kita migrantų grupė atvyko į Aivadžiką Čanakalės provincijoje Turkijos vakaruose.

Išgirdę pranešimus apie „atvirų durų politiką“, šie žmonės nusprendė, kad bandys valtimis pasiekti Lesbo salą.

Pasienyje esančios Chatajaus provincijos gubernatorius pranešė, kad per aviacijos smūgį Idlibe, dėl kurio kaltinamos Damasko pajėgos, dar 32 turkų kariai buvo sužeisti. Pagal 2018 metų susitarimą su Rusija, turėjusį užtikrinti ramybę Idlibe, Turkija yra įrengusi šiame regione 12 stebėjimo postų.

Tačiau Rusijos aviacijos palaikomos Damasko režimo pajėgos pastarosiomis savaitėmis vykdo didelio masto puolimą prieš paskutinę džihadistų ir Turkijos remiamų sukilėlių kontroliuojamą teritoriją.

Padėtį šalyje stebinti nevyriausybinė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) skelbia, kad per puolimą žuvo daugiau kaip 400 civilių, o beveik milijonas buvo priversti bėgti iš savo namų. Daugelis jų plūstelėjo link Turkijos sienos.

Turkija, jau suteikusi prieglobstį maždaug 3,6 mln. pabėgėlių sirų, bijo naujo žmonių antplūdžio, o šalies visuomenėje auga nusistatymas prieš migrantus.

Turkija pasienyje nebestabdys pabėgėlių, norinčių keliauti į Europą, penktadienį naujienų agentūrai AFP sakė aukšto rango pareigūnas. Jis tai pareiškė kitą dieną po to, kai Sirijos šiaurės vakarinėje Idlibo provincijoje per aviacijos smūgį, dėl kurio kaltinamos Damasko pajėgos, žuvo 33 turkų kariai.

Turkija, jau suteikusi prieglobstį maždaug 3,6 mln. pabėgėlių sirų, bijo naujo žmonių antplūdžio, o šalies visuomenėje auga nusistatymas prieš migrantus.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai