Po tragedijos Maskvoje – sudegusio lėktuvo piloto versija apie trenkusį žaibą (1)

100420
REUTERS
2019 m. gegužės 6 d. 15:09
LėktuvoSSJ-100“, kuriam užsidegus žuvo 41 žmogus, pilotas atskleidė įvykio detales. Pasak jo, į lėktuvą iš tiesų pataikė žaibas: „Ryškus blyksnis, pokštelėjimas“.

Dėl to laineris prarado radijo ryšį ir perėjo prie tiesioginio valdymo režimo, pažymėjo pilotas.

Oficiali katastrofos priežastis kol kas neįvardinta.

Agentūros, kurios remiasi įvairiais šaltiniais, įvardija skirtingas įvykio versijas: „Interfax“ pašnekovo duomenimis, laineris užsidegė dėl to, kad tūpimo metu trenkėsi nosimi į pakilimo ir nusileidimo taką, o „RIA Novosti“ pašnekovas sakė, kad lėktuvui tūpiant lūžo jo važiuoklės ramsčiai ir jis brūkštelėjo varikliais per taką.

„Šeremetjevo“ spaudos tarnyba patvirtino, kad ugnis pasirodė po to, kai lėktuvas nusileido avariniu būdu. Yra ir kita versija: TASS šaltinis tvirtina, kad gaisras kilo dėl žaibo smūgio.

Socialiniuose tinkluose galima rasti išsamių diskusijų apie tai, kad evakuaciją labai apsunkino patys keleiviai, mėginę pasiimti rankinį bagažą. Peržiūrint Šeremetjevo oro uoste filmuotą medžiagą, iš tiesų galima pastebėti, kad kai kurie keleiviai lėktuvą palieka laikydami rankose daiktus, kartais net ganėtinai didelius krepšius.

Visgi oficialus „Aeroflot“ atstovas Maksimas Fetisovas patikino, kad evakuacija tetruko vos 55 sekundes, nors normatyvas – 90 sekundžių.

Jis paaiškino, kad susidarius ypatingajai situacijai žmonės pradeda panikuoti ir nepaisyti saugos reikalavimų.

Rusijos skrydžių kompanijai „Aeroflot“ priklausančiame „Sukhoi Superjet“ laineryje buvo 78 asmenys: 72 keleiviai ir 6 įgulos nariai.
Išgyveno mažiau nei pusė keleivių – tik 37 iš 78 lėktuvu skridusių asmenų. Tarp žuvusiųjų – du vaikai.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai