Po Tokijo olimpiados Japonijos ekonomikai gali iškilti rimtų sunkumų (1)

56
REUTERS
2021 m. sausio 25 d. 15:18
Vis daugiau vilčių pasaulyje, kad atidėtos Tokijo olimpinės žaidynės įvyks. Tačiau kaip koronavirusas dažnai turi išliekamųjų blogų pasekmių žmogaus organizmui, taip ir Japonijos ekonomikai po šios olimpiados gali prireikti reanimacijos.

Kansai universiteto studija atskleidė, kad, jeigu žaidynes teks rengti be žiūrovų, Japonijos ekonomikai tai gali atnešti 23 milijardų dolerių nuostolį.
Vien už neparduotus bilietus žaidynių organizatoriai netektų beveik 7-ių milijardų dolerių, o poolimpiniai sporto verslai prarastų beveik 10 milijardų.

Iki Tokijo Olimpinių žaidynių pradžios liko vos šeši mėnesiai, o virusas, nepaisant prasidėjusio skiepijimo, dar tebesiaučia Japonijoje ir visame pasaulyje visu pajėgumu.

Esant tokiom sąlygom, žaidynės greičiausiai vyks tuščiose arenose - apie tai jau užsiminė tiek Tarptautinio olimpinio komiteto, tiek Japonijos žaidynių organizatorių atstovai.

Net jeigu ir būtų leista arenose sportines kovas stebėti žiūrovams, jų skaičius būtų smarkiai ribojamas.

Kaskart, prieš olimpines žaidynes organizatoriai žada, kad žaidynės bus tokios, kokių pasaulis nėra matęs. Deja, jeigu tokį pažadą duotų Tokijo olimpiados organizatoriai, galėtume šimtu procentų būti tikri, kad tai - tiesa. Labai nemaloni tiesa.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai