Po septynių siaubo minučių „Perseverance“ sėkmingai nusileido Marso paviršiuje (34)

9307
REUTERS
2021 m. vasario 19 d. 11:28
„Septynios siaubo minutės“ ir modulis, nešantis marsaeigį „Perseverance“, tūpia ribotoje teritorijoje Raudonosios planetos paviršiuje - Jezero kraterio rajone.

„Nasa“ centro mokslininkai ir žiūrovai viusame pasaulyje pašoka iš džiaugsmo.

„Perseverance“ nešantis aparatas įsirėžė į Marso atmosferą beveik 20 tūkst. km per valandą greičiu.

Aparatui sulėtėjus iki mažiau nei 1 600 km per valandą buvo išskleistas 21,5 m skersmens viršgarsinis parašiutas. Tai įvyko 11 km aukštyje. „Perseverance“ naudoja naują technologiją „Range Trigger“, kai nusileidimo fazės reguliuojamos pagal aparato padėtį nusileidimo vietos atžvilgiu.

Paskui, praėjus apie 20 sekundžių po parašiuto išsiskleidimo, aparatas nusimetė karščio skydą.
Per šią misiją taip pat pirmąkart bus panaudota technologija „Terrain Relative Navigation“ (TRN).

Marsaeigis įjungė specialią vaizdo kamerą, kad atpažintų paviršiaus darinius ir sulygintų juos su atmintyje įrašytu žemėlapiu, kur inžinieriai parinko saugiausias nusileidimo vietas.

Pagrindinis dvejus metus trukusios ir 2,7 mlrd. dolerių (2,2 mlrd. eurų) kainavusios misijos uždavinys – ieškoti ženklų, bylojančių apie mikrobinius organizmus, kurių galėjo būti Marse prieš maždaug 3 mlrd. metų, kai planetos klimatas buvo šiltesnis, drėgnesnis ir, tikėtina, palankesnis gyvybės formoms.

„Perseverance“ yra didžiausias ir pažangiausias iš visų keturių anksčiau NASA iniciatyva Marse nuleistų mokslinių tyrimų aparatų. Marsaeigis turėtų pristatyti į Žemę uolienų pavyzdžių. Jie bus pirmieji iš kitos planetos parsigabenti tokio tipo mėginiai.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai