Po gyvybių nusinešusio gaisro migrantų stovykloje Graikijoje kilo riaušės (0)

508
REUTERS
2019 m. rugsėjo 30 d. 15:19
Mažiausiai du migrantai žuvo per sekmadienio gaisrą stovykloje Graikijos Lesbo saloje, kuris taip pat išprovokavo riaušes.Graikijos naujienų agentūra ANA remdamasi šaltiniais policijoje pranešė, kad per gaisrą perpildytoje Morijos stovykloje žuvo moteris ir vaikas.

Moters palaikai buvo nuvežti į Lesbo ligoninę, o vaiko palaikus pareigūnams perdavė migrantai.

Gaisras buvo užgesintas pilant vandenį iš lėktuvo, o vėliau policija turėjo panaudoti ašarines dujas prieš įpykusią minią, kuri tvirtino, kad pareigūnai pernelyg užtruko, kol sureagavo į incidentą.

Policijos pareiškime sakoma, kad riaušės kilo po dviejų atskirų gaisrų, kurių vienas kilo prie Morijos stovyklos, o antras – po 20 minučių pačioje stovykloje.

Bandant suvaldyti padėtį armijos lėktuvais C-130 iš Atėnų buvo atskraidintas pastiprinimas, bet šaltiniai vietos policijoje sakė, kad 23 val. Grinvičo (pirmadienį 2 val. Lietuvos) laiku stovykloje jau buvo ramu.

Morijos stovykloje gyvena maždaug 13 tūkst. žmonių, nors ji yra pritaikyta tik 3 tūkstančiams.

Stovykla yra virtusi miesteliu, kur Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūros palapinėse alyvmedžių giraitėse netoli Morijos kaimo gyvena maždaug 8 tūkst. žmonių. Likusieji yra apgyvendinti konteineriuose.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai