Plaukiojimas vandenyne – brazilų vaistas nuo pandemijos sukelto liūdesio (0)

472
REUTERS
2021 m. spalio 4 d. 09:23
Pandemijos sukeltą liūdesį ir nerimą įveikti padeda plaukiojimas vandenyne, neabejoja kai kurie Rio de Žaneiro ekspertai, rekomenduojantys tokiu būdu pataisyti kovido laikotarpiu subjurusią nuotaiką.

Iki COVID-19 pandemijos žymusis Kopakabanos paplūdimys kasmet pritraukdavo milijonus turistų ir plaukikų. O dabar jo bangos suteikia vėsų jaukumą ir paguodą su kasdienybės rūpesčiais kovojantiems vietiniams gyventojams.

Bernardo Tillmannas yra į atvirą vandenyną plaukikus lydinčios grupės narys. Jis pasakoja, kad daugelis depresiją išgyvenančių žmonių vis dar baiminasi pasakyti, jog juos kankina ši liga, o vandenynas tokiais atvejais gali suteikti didžiulę pagalbą.

Koronaviruso pandemija Braziliją palietė itin skaudžiai – ji nusinešė apie 600 tūkst. žmonių gyvybes. Tačiau, šaliai pamažu laisvinant COVID-19 ribojimus, daugeliui vis dar tenka kovoti su skausmu ir blogybėmis, kuriuos atnešė koronavirusas. Štai universiteto profesorė Armanda Brandao pandemijos metu išgyveno su stresu susijusią ligą. Plaukiojimas šaltose Kopakabanos bangose yra naudingas jos sveikatai.

Ekspertai neabejoja, kad plaukiojimas šaltame vandenyje ne tik yra naudingas širdies ir kraujagyslių sistemai, bet ir skatina endorfinų išsiskyrimą į smegenis – tai suteikia euforijos pojūtį.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai