Pitonų medžiotojo kasdienybė: tą kartą prieš akis pralėkė visas gyvenimas (0)

5411
REUTERS
2020 m. sausio 20 d. 14:40
Kai jo ranką ir koją apsivijo beveik keturių metrų ilgio tigrinis pitonas, šių roplių medžiotojui iš Jungtinių Valstijų Thomui Aycockui prieš akis prabėgo visas gyvenimas.

Vyras, bandęs savarankiškai pažaboti šį gyvį, teigia labai ryškiai prisimenantis tą jausmą, kaip pitonas šliaužia jam per nugarą.

Paralyžiuojanti baimė, su kuria gyvenime teko ne kartą susidurti akis į akį, neatgrasė jo nuo pavojingo gyvenimo būdo. Vyras ir toliau tankiuose brūzgynuose ir aukštoje žolėje ieško gyvačių – tą darė ir šio interviu metu.

Jungtinių Valstijų Floridos valstijos pareigūnai aktyviai ragina medžiotojus medžioti ir gaudyti šią invazinę rūšį iš Azijos, terorizuojančią vietos gyvūniją.

Dešimtys geriausių šalies pitonų medžiotojų Floridoje dalyvavo dešimties dienų roplių medžioklės varžybose „Python Bowl“.

Pirmadienį, sausio 20 dieną, pasibaigusio renginio dalyviai varžėsi apsiginklavę specialiais krepšiais ir ilgais metaliniais kabliais, primenančiais žarsteklius. Dauguma bando sučiuopti gyvates gyvas.

Daugiausia šių roplių sumedžiojusieji gavo po 2 tūkst. dolerių grynaisiais. Ir tai dar ne visi prizai – buvo galima laimėti net ir visureigį.

Th. Aycockas teigia, kad kartais kartu su bendražygiais grobio tyko ištisas dienas ir naktis.

Remiantis 2019 metų duomenimis, su leidimais dirbantys pitonų medžiotojai nuo 2017 metų kovo, kai pradėta vykdyti ši programa, sugavo per 1900 šių gyvačių. Anot medžiotojų, jų darbas – labai sunkus ir alinantis: kartais pitono tenka ir aštuonias valandas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai