Pirmi šeši naikintuvai „Rafale“ nutūpė naujuose namuose Graikijoje (1)

653
REUTERS
2022 m. sausio 20 d. 14:44
GraikijaPrancūzijos gavo pirmuosius šešis naikintuvus „Rafale“, kuriuos įsigijo pagal gynybos susitarimą su Prancūzija, kuris toliau padidino įtampą su istorine Graikijos priešininke ir NATO partnere Turkija.

Rusenant senam konfliktui su Turkija dėl energijos išteklių rytinėje Viduržemio jūros dalyje, Graikija, siekianti modernizuoti savo ginkluotąsias pajėgas, yra užsakiusi iš viso 24 „Dassault“ gamybos naikintuvų, kainuosiančių daugiau kaip 3 mlrd. eurų. Šeši „Rafale“, lydimi dviejų naikintuvų „Mirage“ skrido žemame aukštyje, išsidėstę specialia tvarka, ir po vieną nutūpė Tanagros oro bazėje netoli Atėnų.

Graikijos konservatorių ministras pirmininkas Kyriakas Mitsotakis, kuris taip pat paskelbė mokesčių lengvatas ginkluotųjų pajėgų nariams, policijos bei pakrantės apsaugos pareigūnams ir ugniagesiams, sakė, kad sundoris dėl „Rafale“ prisideda prie Europos strategijos už didesnę autonomiją.

Trijų metukų Parthena Loukmas rankose laikė gėlių puokštę, kol kartu su mama šalia šimtų oro pajėgų kariškių šaltyje laukė, kol galės pasveikinti savo tėtį – 36 metų pilotą Kosmą Loukmą, kuris pastaruosius dešimt mėnesių kartu su savo kolegomis dalyvavo mokymuose Prancūzijoje.

Graikijos parlamentas gynybos paktą su NATO sąjungininke Prancūzija ratifikavo spalio mėnesį. Šis paktas numato, kad šalys išorinės grėsmės atveju stos viena kitai į pagalbą.

Šioje sutartyje numatyta, kad Graikija taip pat įsigys tris prancūziškas fregatas, kurios kainuos dar 3 mlrd. eurų.

„Graikiją ir Prancūziją vienija šimtmečius trunkanti draugystė. Mūsų žmones sieja bendros laisvės ir solidarumo vertybės, taip pat bendra Europos ateities vizija“, – per ceremoniją teigė Prancūzijos ambasadorius Graikijoje Patrickas Maisonnave`as.

Prancūzija teigia, kad šis susitarimas nėra nukreiptas prieš jokią trečiąją šalį, bet pažymi, kad Graikija, sauganti Europos Sąjungos pietrytinę sieną, turi būti apsaugota.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai