Pirmąjį „Oskarą“ Pietų Korėjai pelniusi aktorė įkvėpė tautiečius, auginančius prieskoninius augalus (0)

115
REUTERS
2021 m. balandžio 27 d. 12:30
PoraiPietų Korėjos žinia apie filmo „Minari“ sėkmę „Oskarų“ teikimo vakare sukėlė ne tiktai džiaugsmą, bet ir pasididžiavimą. Pietų Korėjoje gyvenantys sutuoktiniai devynis mėnesius per metus rūpinasi prieskoninių augalų plantacija, todėl juos ypač paveikė filme perteikti analogiška veikla užsiimančių tautiečių rūpesčiai Jungtinėse Valstijose.

Kino juosta „Minari“ pasakoja apie imigrantų iš Pietų Korėjos šeimą, įsikūrusią Arkanzase ir mėginančią verstis žemės ūkiu. Filmas buvo nominuotas net šešiose kategorijose, bet „Oskaru“ buvo įvertintas tik antraplanį vaidmenį sukūrusios aktorės Youn Yuh Jung darbas.

Filmo pavadinimu tapęs žodis „minari“ – tai korėjietiškas indinės išnės pavadinimas. Būtent šios lapinės daržovės, kurių užsiauginti pavyksta ne greičiau kaip per metus, tapo imigrantų patirties svečioje šalyje metafora.

Youn Yuh Jung įkūnyta veikėja gimtinėje įprastus augalus pradeda auginti, kai atvyksta į Jungtines Valstijas rūpintis anūkais.

Pietų Korėjoje gyvenantis 58-erių Ham Byoung Gabas „minari“ augina Šihinge, esančiame visiškai netoli Seulo. Vyras prisipažino, kad filmas privertė jį prisiminti tai, ką pačiam teko patirti prieš 30 metų, kai tik pradėjo verstis žemdirbyste.

Korėjietis prisipažino, kad labai džiaugiasi dėl to, ką padarė Youn Yuh Jung: juk ji tapo pirmąja korėjiečių aktore, pelniusia gimtajai šaliai „Oskarą“. Vis dėlto tai, kad filmo simboliu tapo jo paties puoselėjami augalai, tą džiaugsmą dar labiau padidino.
Ham Byoung Gabo žmona patikino, kad vos išvydusi Youn Yuh Jung ekrane tuoj pat prisiminė savo anytą, lygiai kaip filmo veikėja mylėjusią vaikus.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai