Piktais pareiškimais prasidėjo Trumpo ir Bideno debatai, kurie sulaukė labai prasto šalies žiniasklaidos vertinimo (5)

5709
REUTERS
2020 m. rugsėjo 30 d. 14:05
Donaldas Trumpas ir jo varžovas rinkimuose Joe Bidenas antradienį Klivlande surėmė ietis pirmuosiuose iš trejų televizinių kampanijos debatų, kurie prasidėjo piktai, oponentams petraukinėjant ir kaltinant vienam kitą.

Varžovai užlipę ant pakylos nepaspaudė vienas kitam rankos ir nors taip buvo dėl COVID-19 pandemijos, tradicinio pasisveikinimo nebuvimas simbolizavo prieš rinkimus šalį apėmusį pyktį. Demokratų kandidatas JAV prezidentą pavadino melagiu ir apkaltino jį esant Rusijos prezidento Vladimiro Putino „šuniuku“.
„Stojau prieš Putiną ir aiškiai parodžiau jam, kad mums jokie šitie dalykai netiks. [O] jis yra Putino šuniukas“, – sakė J. Bidenas.

Abu politikai dažnai kalbėdavo neleisdami pabaigti varžovui, o D. Trumpas J. Bideną nutraukdavo – kone šaukdamas – taip dažnai, kad pastarasis galiausiai jam pasakė: „Ar užsičiaupsi pagaliau, žmogau?”

„Faktas tas, jog viskas, ką jis iki šiol pasakė, paprasčiausiai yra melas, – sakė J. Bidenas. – Visi žino, kad jis melagis.“

Debatų moderatorius Chrisas Wallace'as perspėjus D. Trumpą nepertraukinėti oponento.

D. Trumpas atkirto lygiai taip pat skaudžiai: „Nieko protinga nesi nuveikęs, Joe. [Per] 47 metus nieko nepadarei.“

Debatai, kuriuos stebėjo itin susiskaldžiusi šalis, įvyko likus 35 dienoms iki lapkričio 3-iąją įvyksiančių rinkimų. D. Trumpas pareiškė, kad rinkimų rezultatai gali būti neaiškūs mėnesius, ir išsisuko paklaustas, ar sutiks su jų rezultatais.

Tuo metu J. Bidenas žadėjo sutikti su rinkimų rezultatais: „Aš ar ne aš [laimėsiu], rezultatą paremsiu.“

J. Bidenas per debatus siekė D. Trumpą susieti su COVID-19 pandemija, kuri Jungtinėse Valstijose nusinešė daugiau nei 200 tūkst. žmonių gyvybių – daugiau nei bet kurioje kitoje šalyje. Dažnai J. Bidenas išvengdavo D. Trumpo žodžių atsisukdamas tiesiogiai į kameras ir kreipdamasis į dešimtis milijonų žmonių, kurie visoje šalyje stebi šiuos debatus.

Pasišaipydamas iš 74-erių D. Trumpo dėl jo neva atrastų koronaviruso gydymo būdų, J. Bidenas pareiškė: „Galbūt galite įsišvirkšti baliklio į ranką, gal tai padėtų.“

Dauguma Amerikos televizijos žiūrovų mano, kad demokratų kandidatas į JAV prezidentus Joe Bidenas nugalėjo dabartinį Baltųjų rūmų šeimininką Donaldą Trumpą per antradienį surengtus pirmuosius rinkiminius debatus, kurie sulaukė labai prasto šalies žiniasklaidos vertinimo.

JAV žiniasklaida kritikuoja dalyvius pirmiausia už tai, kad jie, užuot ramiai svarstę Amerikos visuomenei aktualius klausimus, kaltino ir užgauliojo vienas kitą. CNN, kurio žiūrovai tradiciškai labiau simpatizuoja demokratams, praneša, jog 60 proc. apklaustų televizijos žiūrovų mano, kad J. Bidenas geriau pasirodė diskusijose su savo varžovu kovoje dėl prezidento posto, 28 proc. pergalę skyrė D. Trumpui.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai