Piešinys, kurio neįmanoma nepastebėti: Princas Harry‘is ar vandens ieškotojas? (1)

685
REUTERS
2020 m. lapkričio 10 d. 17:43
Australijoje, Naujajame Pietų Velse ant siloso bokšto atsiradęs didžiulis piešinys suteikė gyvumo monotoniškam kraštovaizdžiui. Kai Fintano Magee paprašė nupiešti piešinį ant trijų siloso bokštų nedideliame Barrabos miestelyje, jis nusprendė nesirinkti archetipinio avių bandos įvaizdžio.

Jis sukūrė vadinamąjį vandens ieškotoją – kai kuriose Australijos dalyse tikima, kad šis būdas gali padėti rasti požeminių vandenų, o vandens ieškotojai ieško su dviem lazdomis ar virbais.

Pernai nupieštas piešinys – vienas didžiausių piešinių ant objektų Australijos kaimo vietovėse. Tokie piešiniai piešiami ant statinių sienų, vandens cisternų, siloso bokštų.

Daug piešinių buvo nupieštų per užsitęsusią sausrą, dėl kurios ėmė trūkti vandens ir ūkininkai patyrė didelių nuostolių.

Magee pasakojo Barraboje matęs vandens ieškotoją, besidarbuojantį užsitęsus sausrai. Tik šiemet ėmė daugiau lyti.

Gatvės menu laikomi piešiniai vis tik yra fenomenalūs savo dydžiu. Piešėjams tenka palypėti ant kopėčių, jie išnaudoja daug litrų dažų, piešia ištisomis savaitėmis. Magee piešdamas stovėjo ant keltuvo, kad pasiektų apie 40 m aukščio siloso bokštą. Per 23 dienas jis sunaudojo 100 litrų dažų.

Šitokio dydžio piešiniai pranašesni už kitokius gatvės menus – jų neįmanoma nepastebėti.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai