„Pfizer“ vakcinos nuo COVID-19 veiksmingumas siekia 90 proc. (0)

55790
REUTERS
2020 m. lapkričio 10 d. 12:42
Vakcina nuo koronaviruso, bendrai kuriama farmacijos milžinių „Pfizer“ ir „BioNTech“, 90 proc. atvejų veiksmingai apsaugo nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19, rodo tebevykdomų 3-iosios fazės tyrimų rezultatai, pirmadienį pranešė kompanijos.

Kaip rodo preliminarios išvados, žmonės atsparumą koronavirusui įgyja praėjus savaitei po jiems duotos antrosios vakcinos dozės, kuri sušvirkščiama praėjus 28 dienoms po pirmosios.

Remdamosi tiekimo planais bendrovės pranešė, kad 2020 metais visam pasauliui planuoja parūpinti 50 mln. vakcinos dozių ir dar iki 1,3 mlrd. dozių kitais metais.

JAV biotechnologijų bendrovė „Moderna“, kelios valstybinės Kinijos laboratorijos ir Oksfordo universiteto bei bendrovės „AstraZeneca“ vadovaujamas Europos projektas, manoma, taip pat artėja prie efektyvių vakcinų kūrimo pabaigos.

Dvi Rusijoje pagamintos vakcinos nuo COVID-19 jau buvo registruotos dar nesibaigus klinikinių bandymų etapui, tačiau šie skiepai gana skeptiškai vertinami už Rusijos ribų.

Trečiasis, paskutinis „Pfizer“ ir „BioNTech“ naujosios vakcinos BNT162b2 klinikinių bandymų etapas buvo pradėtas liepos pabaigoje. Šiame etape iki šiol dalyvavo 43 538 savanoriai, iš kurių lapkričio 8 dieną antrąją vakcinos dozę buvo gavę 90 procentų bandymų dalyvių.

Bendrovė „Pfizer“ pranešė, kad du mėnesius po antrosios dozės suleidimo yra renkami duomenys apie vakcinos saugumą – kaip to reikalauja JAV maisto ir vaistų administracija (FDA) – siekiant leidimo skubos tvarka pradėti platinti vakciną. Leidimo tikimasi paprašyti iki lapkričio trečios savaitės.

Vadinamosios nukleozidais modifikuotos pasiuntinės RNR (modRNR) vakcinos kuriamos remiantis nauju požiūriu į kovą su virusine infekcija.

Kitaip nei įprastos vakcinos, kurios veikia išmokydamos organizmą atpažinti ir sunaikinti patogeniškus baltymus, mRA vakcinos apgauna paciento imuninę sistemą taip, kad ji pati imta gaminti virusinius baltymus.

Šie baltymai yra nekenksmingi, tačiau jų pakanka stipriam imuniniam atsakui sukelti.

Tyrimai taip pat įvertins vakcinos kandidatės galimybes apsaugoti nuo COVID-19 tuos, kurie anksčiau buvo užsikrėtę SARS-CoV-2, ir apsaugoti nuo sunkių COVID-19 formų.

„Pfizer“ ir „BioNTech“ planuoja pateikti duomenis, surinktus per trečiąjį klinikinių bandymų etapą, kolegų mokslininkų recenzavimui.

Europos Sąjunga pirmadienį pranešė labai priartėjus prie sutarties su farmacijos bendrovėmis „Pfizer“ ir „BioNTech“ dėl 300 mln. dozių naujosios vakcinos nuo koronaviruso.

Europos vaistų agentūra (EMA) nurodė dar negavusi klinikinių tyrimų duomenų iš „Pfizer“, kad galėtų patvirtinti vakciną, kurios veiksmingumas, anot gamintojų, siekia 90 procentų.

Tačiau Briuselis jau numatė skirti lėšų dešimčių milijonų vakcinų dozių rezervavimui keliose bendrovėse ir savo išankstinį susitarimą su „Pfizer“ ir „BioNTech“ ketina pertvarkyti į kontraktą.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai