Peru rasta 7 mln. metų senumo fosilija suteikė daugiau informacijos apie krokodilų kilmę (0)

2785
REUTERS
2022 m. gegužės 18 d. 13:46
Peru atkasta priešistorinio krokodilo fosilija, kurios amžius siekia maždaug 7 mln. metų, padėjo paleontologams geriau suprasti, kada šiuolaikiniai krokodilai, gyvenantys tiek sūriame, tiek gėlame vandenyje, pirmą kartą išlipo į sausumą.

Anot žandikaulio ir kaukolės liekanas išanalizavusios tyrėjų komandos iš Peru, priešistorinis krokodilas, pavadintas Sacacosuchus cardovai, tikriausiai perplaukė Atlanto vandenyną, pasiekė Pietų Amerikos pakrantę ir apsigyveno dabartinėje Peru teritorijoje.

Mokslininkų teigimu, pastaruoju metu buvo atkasta nemažai šių seniai išnykusių gyvūnų kaulų, o 2020 m. Sakako dykumoje aptikus žandikaulį, pavyko išsiaiškinti, kaip jie evoliucionavo ir prisitaikė gyventi ne tik sūriame vandenyje. Šiuolaikinių krokodilų protėvio ilgis turėjo siekti maždaug keturis metrus.

Sakako dykumoje ir anksčiau rasta priešistorinių gyvūnų liekanų. Ekspertai tvirtina, kad prieš milijonus metų ši dykuma buvo jūros dugnas ir kad kadaise čia gyveno banginių, milžiniškų ryklių, krokodilų ir kitų jūrų gyvūnų.

Pietrytinė Peru dalis garsėja priešistorinių iškasenų gausa. Kovo mėnesį paleontologų komanda, kuriai vadovavo R. Salasas, pristatė 12 metrų ilgio „jūrų pabaisos“ kaukolės fosiliją. Šis grobuonis gyveno prieš 36 mln. metų netoli Peru centrinės pakrantės.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai

47:54
Dokumentinis filmas

Nuostabieji šunys. 3 serija

7461
47:54
Dokumentinis filmas

Nuostabieji šunys. 4 serija

7626