Per susitikimą Osakoje – Trumpo juokelis Putinui (1)

11918
REUTERS
2019 m. birželio 28 d. 10:53
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Jungtinių Valstijų vadovas Donaldas Trumpas per Didžiojo 20 (G20) viršūnių susitikimą Osakoje apsikeitė keliomis frazėmis, tiesa, Trumpas Rusijos prezidentą V. Putiną linksmino pokštais.

Žurnalistų paklaustas, ar ketina iškelti Rusijos kišimosi į JAV prezidento rinkimus klausimą, D. Trumpas nusijuokė ir šypsodamasis Rusijos prezidentui pagrasino nekišti nagų prie 2020 metų balsavimo.

Nesikiškite į mūsų rinkimus“, – pirštu mostelėjęs į Rusijos prezidentą pareiškė JAV vadovas.

Pirmiausia V. Putinas nusišypsojo, o tada pasisuko į vertėją. Kai ji jam persakė V. Trumpo žodžius, Rusijos prezidentas nusijuokė. JAV prezidentas pažvelgė į V. Putiną, papurtė galvą ir nusišypsojo.

JAV specialieji tyrėjai nustatė, kad Rusija iš tikrųjų bandė kištis į 2016 metų JAV prezidento rinkimus, o tai, anot prezidento, turėtų būti aktualu „visiems amerikiečiams“.

Penktadienį D. Trumpas prisipažino, kad susitikimas su V. Putinu „buvo labai malonus“ ir pridūrė, kad „iš šio ryšio gali gimti labai daug teigiamų dalykų“.

Didžiojo dvidešimtuko (G-20) šalių lyderiai penktadienį Osakos mieste Japonijoje pradėjo svarbų viršūnių susitikimą, kuris veikiausiai bus vienas įtempčiausių per daugelį metų.

Visgi pirmosiomis susitikimo minutėmis atmosfera, regis, buvo draugiška, o bendrai nuotraukai sustojusių lyderių veidus puošė šypsenos.

Rekomenduojame

Naujausi