Per Šiaurės Korėjos pratybas buvo išbandyta tolimojo nuotolio artilerija (0)

901
REUTERS
2020 m. kovo 3 d. 12:53
Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida antradienį paskelbė nuotraukas, kuriose matyti lyderis Kim Jong Unas, jos teigimu, stebintis „tolimojo nuotolio artilerijos“ pratybas, Seului išvakarėse pareiškus, kad Pchenjanas surengė savo pirmuosius ginklų bandymus per pastaruosius kelis mėnesius, paleisdamas dvi trumpojo nuotolio balistines raketas. Paskelbtuose vaizduose matyti daugkartinio paleidimo raketų sistemos, ir nuo platformos miške paleidžiamos kelios didesnio kalibro raketos.

Pratybos buvo surengtos Šiaurės Korėjai skubant užkirsti kelią koronaviruso protrūkiui, tačiau juodą odinę milinę, pirštines ir juodą kailinę kepurę dėvėjęs Kim Jong Unas stebėdamas mokymus nebuvo užsidėjęs medicininės kaukės, nors jį lydėjęs karininkas buvo užsidengęs burną juodu audiniu.

Kim Jong Unas pareiškė esąs „labai patenkintas“ rezultatais, liepdamas kariuomenei nepamiršti „geležinės valios ir aršaus patriotizmo, kad apgintų tvirtesnę nei geležinė siena socialistinę tėvynę, brangesnę už jų pačių gyvybes“, pranešė oficiali naujienų agentūra KCNA.

Pietų Korėja tvirtino, kad jos šiaurinė kaimynė paleido dvi trumpojo nuotolio balistines raketas, kurias bandyti branduolinį arsenalą turinčiam Pchanjanui savo rezoliucija uždraudė Jungtinių Tautų Saugumo Taryba.

Abu sviediniai buvo paleisti į rytus virš jūros iš rytinėje pakrantėje esančio Vonsano rajono; jie nuskriejo 240 km atstumą ir pasiekė iki 35 km aukštį, nurodė pietų korėjiečių kariuomenė.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai