Per išpuolį rūgštimi apipurkštas ir regėjimo netekęs Irano modelis reikalauja griežtesnių bausmių (0)

533
REUTERS
2020 m. lapkričio 25 d. 10:29
Irano modelis, po skyrybų su vyru apipurkštas rūgštimi ir praradęs regėjimą, papasakojo savo išgyvenimus ir pareikalavo griežčiau bausti nusikaltėlius.

Masoumeh Ataei, tuo metu auginusiai dvejų metukų amžiaus berniuką, smarkiai apdegė veidas, liemuo ir rankos. Rūgštimi ją apipurškė buvęs uošvis. Šis incidentas nutiko prieš 10-imt metų. Ilgą laiką moterį kamavo depresija, ji niekur nėjo iš namų, nes nenorėjo, kad ją pamatytų kiti žmonės.

Vis dėlto šiandien M. Ataei laikoma vienu iškiliausių Irano modelių, nes galiausiai nusprendė, kad subjaurotas veidas neužkirs kelio dirbti mėgstamą darbą. Dabar M. Ataei demonstruoja tradicinius iraniečių drabužius, taip pat spalvingas ir madingas sukneles.

Teherane M. Ataei buvo atliktos 38 skirtingos operacijos, taip pat ji metus laiko gydėsi Jungtinėse Amerikos Valstijose, tikėdamasi susigrąžinti regėjimą. Deja, operacija buvo nesėkminga. 2019-aisiais Irano parlamentas priėmė keletą įstatymų, kuriais buvo sugriežtintos bausmės už išpuolius naudojant rūgštį ir užtikrinta didesnė pagalba nukentėjusiesiems.

Visgi M. Ataei tvirtina, kad šie įstatymai nėra pakankamai veiksmingi. Moters uošvis buvo nubaustas remiantis baudžiamojo teisingumo principais, tačiau modelis jam atleido.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai