Paviešinti reido prieš ISIS lyderį vaizdai (1)

19757
REUTERS
2019 m. spalio 31 d. 10:15
Pentagonas paviešino naujus išslaptintus vaizdo įrašus ir nuotraukas, kuriuose užfiksuotas dvi valandas trukęs reidas, nukreiptas prieš ISIS lyderį Abu Bakrą al-Baghdadi

Vaizdinėje medžiagoje matyti, kad, artėjant JAV pajėgų sraigtasparniams, jų kariai iš daugybės vietų šaudė rankiniais šaunamaisiais ginklais. Bepiločiu orlaiviu užfiksuotame vaizdo įraše taip pat matyti, kaip reidą vykdantys kariai artėja prie A. B. al-Baghdadi stovyklos. Užfiksuoti ir JAV F-15 naikintuvų bei bepiločių lėktuvų „MQ-9 Reaper“ „smūgiai, susprogdinę vietovę, kai ši buvo evakuota.

JAV centrinės vadavietės vadas generolas Frankas McKenzie teigė, kad DNR, panaudota patvirtinti A. B. al-Baghdadi tapatybę, buvo iš mėginių, paimtų jo ankstesnio sulaikymo Bukos stovykloje metu.

Pasak jo, operacijos metu žuvo du, o ne trys, kaip anksčiau teigė prezidentas Donaldas Trumpas, vaikai – kai A. B. al Baghdadi, mėgindamas pasprukti nuo JAV kariuomenės, susisprogdino tunelyje, detonavęs mirtininko liemenę.

F. McKenzie žurnalistams sakė negalintis patvirtinti, kad „Islamo valstybės“ lyderis paskutinėmis savo gyvenimo akimirkomis „raudojo ir inkštė“, kaip kad šeštadienį iš Baltųjų rūmų pareiškė prezidentas Donaldas Trumpas.

Anot K. McKenzie, be IS vadeivos ir dviejų vaikų, komplekse taip pat buvo nukautos keturios moterys ir vienas vyras.

Jis taip pat užsiminė apie šunį, kuris vijosi A. B. al Baghdadi tuneliu po jo slėptuve. Anot generolo, tai buvo ketverių metų kariuomenės veteranas, dalyvavęs 50 karinių misijų. Gyvūnas buvo sužeistas prisilietęs prie neizoliuotų elektros kabelių tunelyje, bet vėliau atsigavo ir grįžo į tarnybą.

K. McKenzie perspėjo, kad nepaisant A. B. al Baghdadi žūties, IS tebėra „pavojingas“. Žuvusio džihadistų vadeivos Abu Bakro al-Baghdadi įpėdinis gali iškilti jau artimiausiomis savaitėmis, perspėja JAV nacionalinio antiterorizmo centro direktorius Russas Traversas.

R. Traverso teigimu, be pagrindinės grupuotės Sirijoje ir Irake, ISIS turi dar 20 atšakų visame pasaulyje. Kiekvienoje iš šių atšakų, skaičiuoja žvalgybininkai, gali būti nuo šimtų iki tūkstančių ekstremistinei ideologijai pasišventusių kovotojų.

Rekomenduojame

Naujausi