Paviešinta policijos kamerų filmuota medžiaga: kas vyko prieš tragišką juodaodžio Floydo mirtį (46)

9785
REUTERS
2020 m. rugpjūčio 12 d. 14:11
Prie Mineapolio policijos pareigūnų kūno tvirtinamos kameros nufilmavo, kas vyko prieš tragišką juodaodžio George‘o Floydo mirtį, visose Jungtinėse Valstijose paskatinusią protestų bangą.

Rugpjūčio 9 dieną Minesotos teisėjas nurodė po daugiau nei trijų mėnesių laukimo pagaliau paviešinti policijos kamerų filmuotą medžiagą. Tragiškai miręs G. Floydas – juodaodis, o jo nužudymu kaltinamas policijos pareigūnas – baltasis.

Vaizdo įrašai, kurių bendra trukmė siekia apie valandą, daryti kamerų, kurias su savimi turėjo dabar jau buvę policijos pareigūnai Thomasas Lane‘as ir J. Alexanderis Kuengas. Jie buvo pirmieji, atvykę prie parduotuvės, kur G. Floydas neva bandė atsiskaityti padirbta 20 dolerių kupiūra.

Vaizdo įrašas prasideda gegužės 25 dienos 20 val. 9 min., kai Th. Lane‘as ir J. A. Kuengas prisiartina prie G. Floydo automobilio. Kai Th. Lane‘as išsitraukia ginklą, situacija ima labai sparčiai vystytis. Th. Lane‘as, J. A. Kuengas ir dar vienas policijos pareigūnas sulaukė kaltinimų nužudymo kurstymu ir pagalba įvykdant nusikaltimą. Ketvirtam policijos pareigūnui Derekui Chauvinui, keliu užspaudusiam aukos kaklą, pateikti kaltinimai nužudymu.

G. Floydas ant grindinio pragulėjo maždaug šešias minutes, kol galiausiai J. A. Kuengas patikrino jo pulsą ir pasakė jo neužčiuopiantis. Kai po dviejų minučių atvyko greitosios pagalbos medikai, jie ne puolė G. Floydui teikti pagalbos čia pat vietoje, o įkėlė jį į automobilį.

Tik greitosios medicinos pagalbos automobilyje po kelių nesėkmingų bandymų užčiuopti pulsą Th. Lane‘as pradėjo širdies masažą. Dar po penkių minučių vyrą gaivinti pradėjo medikas – pulso nebuvo jau 10 minučių.

Iš pradžių su filmuota medžiaga žurnalistams ir eiliniams piliečiams buvo leidžiama susipažinti tik gavus leidimą, tačiau žiniasklaida visą laiką reikalavo, kad turinys būtų paviešintas ir prieinamas visiems.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai