Paviešinta medžiaga, kaip prie sienos su Baltarusija patruliuoja Lenkijos kariai ir Lukašenkos kaltinimai Lietuvai (3)

34993
REUTERS
2021 m. lapkričio 30 d. 14:24
Lenkijos gynybos ministerijos paviešintoje filmuotoje medžiagoje matoma, kaip Lenkijos pasieniečiai taiso apgadintą Lenkijos ir Baltarusijos pasienio tvoros atkarpą netoliese Mielkino. Procesą stebi Baltarusijos pasienio pajėgos.

Lenkijos pareigūnai kaltina Baltarusijos pasieniečius specialiai apgadinus pasienio tvorą ir taip palengvinus įstrigusiems migrantams patekimą į Europos Sąjungos teritoriją.

Lenkijos kariuomenės atstovo teigimu, sugriežtintas saugumas pasienyje prisideda prie migrantų desperacijos, dauguma bando prasiveržti jėga, ypač gilyn į pietus, o jiems padeda baltarusiai, įduodami priemonių, kaip įveikti tvorą.

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka, kuris neigia kaltinimus išprovokavus krizę, spaudžia visą Europos Sąjungą, o konkrečiai – Vokietiją, pabėgėlius priimti pas save. Politinis blokas su tuo kategoriškai nesutinka.

Krizė prie Baltarusijos sienos, įtraukusi tūkstančius migrantų iš Sirijos, Irako, Afganistano ir kitų šalių, norinčių patekti į Europos Sąjungą, tęsiasi jau ne vieną mėnesį.

Lenkija ir Europos Sąjunga kaltina Baltarusijos prezidentą Aliaksandrą Lukašenką kurstant migrantus atvykti į Baltarusiją, o tada nelegaliai kirsti sieną. Esą, tokiu būdu Minskas keršija už sankcijas, šaliai pritaikytas dėl žmogaus teisių pažeidimų.

Baltarusija kaltinimus neigia ir sako, kad dėl humanitarės krizės prie sienos kalta ne kas kita, o būtent Europos Sąjunga. Baltarusijos valstybinis pasienio komitetas pirmadienį parodė filmuotą medžiagą, kurioje užfiksuotas miškuose gulintis kūnas.

Komiteto atstovai tikina, kad tai neatpažintas migrantas, į Baltarusijos mišką atvilktas iš Lietuvos teritorijos. Baltarusijos prezidentas per susitikimą su gynybos ministerijos pareigūnais pabrėžė, kad tai jau ne pirmasis šalies pasieniečių aptiktas lavonas.

Humanitarinės pagalbos agentūrų teigimu, prie sienos jau mirė mažiausiai trylika žmonių. Migrantai priversti kęsti šaltį, drėgmę, jiems trūksta maisto ir net geriamo vandens.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai