Paviešinta akimirka, kai NASA kosminis zondas prisilietė prie asteroido „Bennu“ (3)

1804
REUTERS
2020 m. spalio 22 d. 14:57
Akimirką, kai NASA kosminis zondas spalio 21 dieną sėkmingai grybštelėjo grublėtą „Bennu“ asteroido paviršių ir paėmė uolienų bei dulkių mėginių, kuriuos parskraidins į Žemę, mokslininkų bendruomenė prisimins labai ilgai.

Autobusiuko dydžio kosminis zondas „OSIRIS-REx“, kurį pagamino „Lockheed Martin“, netoliese „Bennu“ asteroido šiauriniame ašigalyje ištiesė savo robotinę ranką ir įsiurbė asteroido paviršinio sluoksnio mėginių.

Daugiau nei 160 mln. kilometrų nuo Žemės nutolęs asteroidas „Bennu“, kurio gilės formos kūnas susiformavo mūsų Saulės sistemos aušroje, anot mokslininkų, gali suteikti labai daug vertingos informacijos apie gyvybės Žemėje atsiradimą. Asteroidai – prieš 4,5 mlrd. metų vykusios Saulės sistemos formavimosi liekanos.

Mokslininkai mano, kad asteroidai ir kometos, rėžęsi į ankstyvąją Žemę, galėjo į mūsų planetą atgabenti organinių junginių ir vandens, davusių pradžią gyvybei. Iš „Bennu“ atgabentų mėginių atomų lygmens analizės rezultatai galės suteikti esminių įrodymų šiai hipotezei pagrįsti.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai